Новини

ПЕРШЕ  МІЖКАФЕДРАЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ

 студентського наукового товариства за напрямком

 «Клінічна фармакологія» 

кафедр ДДМУ і НМУ ім. О.О. Богомольця 

25 квітня 2024р. вперше відбулося МІЖВУЗІВСЬКЕ МІЖКАФЕДРАЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ СНТ ЗА НАПРЯМКОМ КУРСУ «КЛІНІЧНА ФАРМАКОЛОГІЯ» наукової молоді наших кафедр внутрішньої медицини 2  Дніпровського державного медичного університету і кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.  Тема засідання: «Підсумки Всеукраїнській універсіаді з клінічної фармакології та перспективи подальшої роботи. Складні завдання Універсіади 2024».

Засідання проходило дистанційно на платформі Zoom, були присутні студенти НМУ ім. О.О. Богомольця та студенти ДДМУ, які приймали участь у VIІІ Всеукраїнській універсіаді з клінічної фармакології (16 - 17 квітня 2024 р). Головуючий засіданням – завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ ім. О.О. Богомольця д.мед.н., професор Хайтович Микола Валентинович. На засідання було запрошено викладачів нашої кафедри, які готували студентів до VIІІ Всеукраїнської універсіади з клінічної фармакології – д.мед.н., професора Родіонову Вікторію Всеволодівну та к.мед.н., доцента Коваленко Олену Юріївну. 

Професор Хайтович М.В. повідомив про високий рівень складності завдань Універсіади 2024, зробив аналіз та практичних розбір найбільш складних завдань з тестувань і клінічних кейсів, які були надані студентам на конкурсних випробуваннях. 

На засіданні були  підведені підсумки VIІІ Всеукраїнської універсіади з клінічної фармакології, професорсько-викладацький склад присутніх поздоровив з цією подією учасників і переможців змагань та побажав подальших успіхів в учбовій та науково-дослідній роботі!

До нових цікавих подій!

Бажаємо усім нам Миру та Перемоги!

(Доцент Коваленко О.Ю., 26.04.2024р.)

24 квітня 2024 року відбулося чергове онлайн засідання студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології. До роботи гуртка приєдналися 14 студентів, які заслухали цікаві доповіді викладачів кафедри.


Доповіді:

Теми доповідей викликали надзвичайний інтерес у слухачів та жваву дискусію. 

(ас. Гречаник М.М., 24.04.2024)

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА

22 квітня 2024р. на кафедрі відбулося чергове засідання студентського наукового товариства за напрямком курсу «ПРОФЕСІЙНІ ХВОРОБИ, КЛІНІЧНА ФАРМАКОЛОГІЯ». Тема засідання: «ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ВИКОРИСТАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ».


Засідання проходило у змішаному форматі: дистанційно та очно на клінічній базі курсу професійних хвороб і клінічної фармакології у 4 МКЛ. На засіданні були присутні більше 20 студентів і викладачі кафедри: професор Родіонова В.В., доцент Коваленко О.Ю., доцент Дмитриченко В.В. 

Головна увага була направлена на висвітлення важливих питань безпеки використання ліків у пацієнтів різних вікових груп, особливостей застосування ліків при коморбідних станах та важливих питаннях попередження розвитку побічної дії препаратів. 

Згідно порядку денного з доповідями  виступили студенти:

    • Жилюк Уляна 5 курс, медичний факультет, 2 група: «Безпека використання антибіотиків: Антибіотикорезистентність»

    • Слинько Дарина 5 курс, факультет медицини і фармації, 6 група: «Основи безпеки використання ліків у людей похилого віку»

    • Городнянська Олександра 5 курс, факультет медицини і фармації, 6 група: «Стрес, тривога, порушення сну  - вибір препаратів у пацієнтів похилого віку»

На засіданні СНТ було оголошено результати Всеукраїнської Універсіади з клінічної фармакології. Викладачі кафедри привітали наших учасників і переможців та побажали подальших успіхів у навчанні і наступних конкурсах!

Нажаль, з оголошенням повітряної тривоги і за технічних умов, деякі доповіді (Поясова О., Башмаков І.) не було можливості вислухати, але їх було перенесено на наступне засідання.  Ми чекаємо наших доповідачів на наступному засіданні!

Дякуємо усім за дружню атмосферу, запитання-відповіді та велику увагу присутніх до висвітлених питань безпечного застосування ліків! 

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

БАЖАЄМО МИРНОГО НЕБА ТА СКОРІШОЇ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ!

(доцент Коваленко О.Ю., 23.04.2024р.)

Шановні студенти!

Запрошуємо Вас на засідання студентського наукового товариства курсу "Внутрішня медицина" кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології 24.04.2024, присвячене новим викликам у внутрішній медицині. 

Доповіді:

Початок засідання о 14.00, посилання на конференцію Google Meet https://meet.google.com/oba-afvg-aay

Ласкаво просимо!

ОГОЛОШЕННЯ!

16 - 17 квітня 2024 р. у Національному медичному університеті

ім. О.О. Богомольця було проведено VIІІ Всеукраїнську універсіаду з КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ для студентів старших курсів вищих медичних навчальних закладів України.

В рамках Універсіади відбулися індивідуальні, командні конкурсні випробування з важливих питань клінічної фармакології та конкурс експертного відеоконтенту з клінічної фармакології.

Від Дніпровського державного медичного університету у змаганнях прийняли участь переможці І туру Олімпіади з клінічної фармакології ДДМУ, команда студентів 5 курсу І медичного факультету - Башмаков Іван, Жилюк Уляна, Сорокіна Ірина, Меладзе Яна, Нікулін Дмитро.

За попередніми результатами нащі студенти отримали 2-і призові місця у індивідуальному (Жилюк У.) та командному конкурсах та 3-є призове місце у конкурсі «Експертний відео-контент» (Башмаков Іван, Жилюк Уляна).

ПОЗДОРОВЛЯЄМО НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ!

БАЖАЄМО ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ!

(Доцент Коваленко О.Ю., 19.04.2024)

Шановні студенти!

Запрошуємо вас на засідання студентського наукового товариства курсу «Професійні хвороби, Клінічна фармакологія і Клінічна імунологія» кафедри внутрішніх хвороб 2, фтизіатрії професійних хвороб і клінічної імунології за темою: «Основи безпеки використання лікарських засобів».

Засідання проходитиме 22 квітня 2024р. о 14-00 у змішаному форматі: очно на клінічній базі курсу професійних хвороб та клінічної фармакології у 4 МКЛ та дистанційно. Дистанційне підключення за посиланням: Google Meet: https://meet.google.com/kpd-tnhx-ogj

Планується наступний порядок денний:

ЗАПРОШУЄМО УСІХ АКТИВНИХ СТУДЕНТІВ!

ОГОЛОШЕННЯ!

РЕЗУЛЬТАТИ ОЛІМПІАДИ З НАЙКРАЩИХ ЗНАНЬ З ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ 5-ГО ТА 6-ГО КУРСІВ

18 квітня 2024 року була проведена олімпіада із найкращих знань з внутрішньої медицини для студентів 5-го та 6-го курсів організована кафедрами внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології та внутрішньої медицини 3 ДДМУ.

Місце проведення: Державна установа “Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України”, кафедра Внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, адміністративний корпус, 5 поверх.

Олімпіада включала індивідуальні конкурсні випробування у два етапи:

- конкурс на клінічне мислення (розгляд двох клінічних кейсів);

- творчій конкурс на найкращі знання симптомів, синдромів та методів дослідження у внутрішній медицині.

- конкурс для глядачів

У конкурсі взяли участь 14 студентів 5-го та 6-го року навчання.

Голова журі: професор, д. мед. н. Олександр Вікторович Курята

Члени журі: 

доцент, к. мед. н. Євгенія Олександрівна Фролова;

доцент, к. мед. н. Єгоров Костянтин Юрійович;

асистент, к. мед. н. Світлана Станіславівна Паніна.

В проведенні олімпіади також активну участь прийняли доцент, к. мед. н. Павло Олександрович Каплан; асистент, к. мед. н. Ольга Сергіївна Митрохіна та асистент, доктор філософії Марія Михайлівна Гречаник.

Щиро вітаємо студентів, які отримали найвищий рейтинг за результатами Олімпіади:

1 місце – Гук Олеся Юріївна, студента 6 курсу, 5-ї групи;

2 місце – Нежальська Крістіна Анатоліївна, студента 6 курсу, 5-ї групи;

3 місце – Яблуновська Аліна Сергіївна, студентка 5 курсу, 301 групи.


Олімпіада пройшла в дружній та творчій атмосфері. Студенти продемонстрували свої знання та отримали новий цікавий досвід.

Бажаємо вам успіхів у навчанні та подальших Перемог у Олімпіадах і Конкурсах!

(доц. Фролова Є.О., 18.04.2024)

09-10 квітня 2024 року в житті медичної спільноти України відбулася видатна подія – пройшла чергова всеукраїнська науково-практична конференція «Дніпровський алергосаміт» під егідою Міністерства охорони здоров’я України, Дніпровського державного медичного університету, Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної військової адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради, Асоціації алергологів України, Українського товариства спеціалістів з імунології, алергології та імунореабілітації.

Головними ініціаторами події були академік НАМН України, професор, д.мед.н. Т.О.Перцева, ректор ДДМУ та професор кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, д.мед.н. Є. М. Дитятковська.

З програмними доповідями, присвяченими сучасним проблемам алергології і імунології, лікуванню і діагностиці хвороб, які розвинулися внаслідок порушення роботи імунної системи, коморбідним станам, виступили провідні фахівці сучасної медицини – професор Перцева Т.О., професор Дитятковська Є.М., професор Кайдашев І.П. (Полтава), професор Зайков С.В, (Київ), проф. Конопкіна Л.І. (Дніпро), професор Єрьоменко Г.В. (Харків), професор Господарський І.Я. (Тернопіль), професор Чоп’як В.В. (Львів), професор Святенко Т.В. (Дніпро) і багато інших видатних вчених сучасності. Були представлені майстер-класи із розглядом складних випадків встановлення діагнозу та призначення лікування. Слід виділити окрему сесію, присвячену алергологічним захворюванням у дітей: професор О.Є Абатуров (Дніпро), професор С.М. Недільська (Запоріжжя), доцент Дитятковський В.О. (Дніпро), професор Височина І.Л. (Дніпро) і інші видатні педіатри.

Кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології була гідно представлена професором Гашиновою К.Ю., професором Родіоновою В.В., професором Разумним Р.В., доцентом Дмитриченко В.В., доцентом Коваленко О.Ю., асистентом Корецькою О.В.

Було зроблено 49 наукових доповідей та практичних майстер-класів. В роботі конференції взяли участь 2300 слухачів. Сподіваємося, що наші лікарі отримали найсучасніші знання і відповіді на актуальні питання, пов’язані з алергологією та імунологією, будуть проводити діагностичне обстеження і лікування на засадах сучасної доказової медицини і обгрунтованому медичному досвіді видатних вчених.

Підготувала проф. В. Родіонова

ОГОЛОШЕННЯ!

РЕЗУЛЬТАТИ ОЛІМПІАДИ З

КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ І ПРОФЕСІЙНИХ ХВОРОБ

Олімпіада проходила 12 квітня 2024 р. дистанційно на циклі професійних хвороб, клінічної імунології і клінічної фармакології кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ та включала індивідуальні конкурсні випробування у два етапи (вирішення ситуаційних тестових завдань та вирішення клінічних кейсів).

Щиро вітаємо студентів, які отримали найвищий рейтинг за результатами Олімпіади:

ПОЗДОРОВЛЯЄМО ВАС, ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

Бажаємо вам успіхів у навчанні та подальших Перемог у

Олімпіадах і Конкурсах!

З повагою, Колектив кафедри

Шановні студенти!

 12 квітня 2024 року о 15:00 відбудеться І тур олімпіади з Клінічної фармакології і професійних хвороб.

Він проводиться в дуже складних та незвичайних умовах.

Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь!!!

Олімпіада буде проходить в онлайн форматі з обмеженням часу.  О 14.50  на сторінці: https://425.dmu.edu.ua/ буде викладено посилання на олімпіаду. 

Тривалість виконання завдання 1 год. 

Відповіді надіслані пізніше ніж 16.00 зараховуватись не будуть!!!

Шановні студенти!

 

Запрошуємо вас на університетську олімпіаду із найкращіх знань з  внутрішньої медицини для студентів 5-го та 6-го курсів.

Місце проведення: Державна установа “Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я України”, кафедра Внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, адміністративний корпус, 5 поверх.

Дата проведення: 18 квітня 2024 року

Час проведення: запрошуємо всіх учасників олімпіади об 11.30, глядачів - о 12.00.

Олімпіада скрадатиметься з трьох конкурсів:

1.     Практичні навички (максимальна кількість балів за конкурс – 10 балів);

2.     Клінічне мислення (максимальна кількість балів за конкурс – 20 балів);

3.     Творчій конкурс (максимальна кількість балів за конкурс – 20 балів).

Також запланований конкурс для глядачів.

Організатори: кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології та кафедра внутрішньої медицини 3.

Контакт: +380677794623 доцент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, к. мед. н. Євгенія Олександрівна Фролова

 

Ласкаво просимо! Бажаємо успіхів 

У ДДМУ відбувся  розгляд  дисертації здобувача ступеня доктора філософії, аспіранта кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології ДДМУ Ганни Василівни Усенко.

Тема дисертаційної роботи: «Ведення хворих з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями залежно від стану вентиляційної функції легень», галузь знань – 22 «Охорона здоров'я», спеціальність 221 «Медицина».

Науковий керівник – професор Катерина Юріївна Гашинова.

Вітаємо дисертантку та її наукового керівника із успішним захистом! Бажаємо наснаги та успіхів в роботі!

27 березня 2024 року відбулося чергове онлайн засідання студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології. Засідання було присвячено всесвітньому дню нирки. До роботи гуртка приєдналися 14 студентів, які заслухали цікаві доповіді викладачів кафедри: 


Теми доповідей викликали велику зацікавленість серед слухачів. 

Чекаємо на нову зустріч на засіданні гуртка 24 квітня 2024 року!

Шановні студенти!

Запрошуємо Вас на засідання студентського наукового товариства курсу "Внутрішня медицина" кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології  27.03.2024 - Засідання присвячено дню нирки. 

Доповіді: 

Початок засідання о 14.00, посилання на конференцію Google Meet http://meet.google.com/yod-wxxh-oae

Ласкаво просимо!

Шановні студенти!

Запрошуємо Вас на засідання студентського наукового товариства курсу "Внутрішня медицина" кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології.

Засідання проходитиме в дистанційному режимі, посилання на конференцію Google Meet буде надано безпосередньо перед засіданням.

План засідань гуртка на весняний семестр:


Якщо ви вдало оберете свій труд

та вкладете в нього свою душу,

то щастя само вас знайде.

25 лютого 2024 року колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Дніпровського державного медичного університету щиро вітає із славетним ювілеєм доктора медичних наук, професора Дитятковську Євгенію Михайлівну!

Є.М. Дитятковська народилася в Приморському краї в сім’ї інженера і літературознавця, але з дитинства мріяла про медицину. Тому, після переїзду батьків до Дніпропетровська і закінчення з золотою медаллю середньої школи,

Євгенія Михайлівна одразу вступила до медичного інституту.

Під час навчання дівчина цікавилася різноманітними напрямками медицини, займалася науковою роботою в студентських гуртках, виступала з доповідями на студентських олімпіадах і, кінець-кінцем, зупинила свій погляд на відносно новій спеціальності – алергології, яка на той час набувала стрімкого розвитку.

Євгенія Михайлівна працювала лікарем-алергологом, сприяла становленню відділення алергології, яким невдовзі почала завідувати і перетворила його в 2018 році на Центр алергології - визначний лікувальний, консультативний та науково-педагогічного заклад, відомий не тільки в Україні, але й далеко за межами держави, де плідно працюють визначні професіонали, клініцисти, використовуються новітні технології лікування, йде обмін досвідом з провідними клініками України і світу, розроблюються нові напрямки обстеження та лікування пацієнтів. Центр алергології є навчальною базою для підготовки майбутніх лікарів та фахового удосконалення лікарів багатьох спеціальностей. В 1991 році до України за ініциативою Е. М. Дитятковської були завезені перші закордонні лікарські засоби, які були безкоштовними для хворих на алергію. Зусиллями Є.М. Дитятковської вкупі з міською владою і керівництвом лікарні та кожного співробітника створені найсучасніші умови для перебування пацієнтів, є сучасне обладнання, приміщення для відпочинку, конгресхол для проведення конференцій тощо, – все це зросло та зміцніло на очах у співробітників та відвідувачів і призвело до отримання Євгенією Михайлівною звання заслуженого лікаря України.

Весь цей час лікар Дитятковська Є.М. проводила наукові дослідження і почала писати кандидатську дисертацію, яку захистила в 1996 році і стала кандидатом медичних наук, а згодом, продовжуючі дослідження, підготувала і в 2013 році блискуче захистила дисертацію на наукову ступінь доктора медичних наук. Невдовзі Євгенії Михайлівні було присвоєне звання професора. Євгенія Михайлівна Дитятковська працює дуже плідно як науковець і це дозволяє їй зробити вагомий внесок у розвиток головних проблем сучасної медицини. Вона є автором більш ніж 150 друкованих праць, науково - методичних робіт, методичних рекомендацій для лікарів, співавтором монографій.

Поєднання теоретичних та суто клінічних знань надає молодій професорці змоги працювати на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, де тривалий час вона керує циклом алергології і клінічної імунології. Головною задачею професор Є.М. Дитятковська вважає підготовку кваліфікованих кадрів, саме тому при кафедрі були створені курси спеціалізації та тематичного удосконалення з фаху «Алергологія» для лікарів всіх спеціальностей.

Під керівництвом професор Є.М. Дитятковської плануються масштабні наукові теми, виконані та захищені дві дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 222 «Медицина».

Зважаючи на високий професіоналізм та значні наукові і практичні досягнення, Є.М. Дитятковська обрана Головою ради експертів Міністерства охорони здоров’я України за напрямом «Алергологічна допомога та імунологія», членом Медичної ради Української Федерації Професійних Медичних Об’єднань, з 2023 року призначена помічником-консультантом Міністра охорони здоров’я України. Евгенія Михайлівна - віце-президент і Член президіума Української асоціації алергологів та імунологів, з 2000 року дійсний член Європейської академії алергології та клінічної імунології, з 2022 року - Національний член Європейського респіраторного союзу, експерт з питань клінічної алергології міста Дніпра та Дніпропетровської області, член атестаційної комісії для лікарів-терапевтів, лікарів з терапевтичного фаху, сімейної медицини тощо.

Великою частиною життя Євгенії Михайлівни Дитятковської стала депутатська діяльність, вона є Депутатом VII та VIII скликань Дніпровської міської ради з 2015 року. Вона є Головою постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Завдяки її сприянню у Центральному районі міста постійно відбувається благоустрій (ремонти дахів, підвалів, оновлення асфальту тощо).

Є.М. Дитятковська справжній патріот України, в 2019 році разом із лікарями та депутатами Дніпровської міської ради відвідала зону ООС, щоб забезпечити бійців необхідними препаратами та надати консультації. Сьогодні, під час повномасштабного вторгнення країни – агресора до нашої держави, Євгенія Михайлівна і вся родина Дитятковських постійно допомагає та підтримує бійців на передовій, здійснює постійні консультації віськовослужбовців, надає безкоштовну лікарську допомогу.

За активну громадянську позицію, видатну правозахисну діяльність, вагомий внесок в розбудову держави і Дніпровського регіону, видатний лікар, доктор медичних наук, професор, громадський діяч Євгенія Михайлівна Дитятковська нагороджена численними подяками і нагородами. Вона є:

кавалером Ордену «За заслуги» ІІІ ступеня (2004 р.), нагороджена медалями «За вірну службу рідному місту» (2003 р.), «За розвиток регіону» (2009 р.), «Операція об’єднаних Сил. За звитягу та вірність» (2020 р.), Золотим знаком ООН «За честь и достоинство» (2014 р.), медаллю імені І.П. Лернера за внесок у розвиток алергології у 2019 році.

Євгенія Михайлівна нагороджена почесною грамотою Кабінету Міністрів України в 2018 році, грамотою Міністерства охорони здоров’я України.

Нагороджена орденом «За оборону країни» (2015 р.), орденом “Патріот України” (2020 р.), почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «За заслуги перед Збройними Силами України» (2020 р.).

Дитятковська Є.М. є уповноваженим представником Міжнародного комітету по захисту прав людини (2020 р.).

Дитятковська Є.М. внесена у видання «Енциклопедія медичної освіти України» 26 листопада 2015 р. Київ. Сетрифікат № 129-15

Має Подяку «За незмінну повагу до України, активну підтримку та віру у Збройні Сили України. Патріотизм та незламний дух.» - 30.09.2022. Командир в/ч пп ВО927 полковник Дмитро Тітенко

Нагороджена почесною грамотою ВГО СГОУ «Народна Рада» за особистий вклад у розвиток охорони здоров'я, високий професіоналізм та самовіддане служіння Українському народу, героїзм під час вторгнення ворога в країну, участь у волонтерському русі, справжній патріотизм та непохитну любов до рідної Вітчизни у 2023 році.

Професор Є.М. Дитятковська – визначний професіонал, організатор охорони здоров’я, клініцист, вчений, приципова, відповідальна людина. Вона продовжила справу вчителів та стала прикладом та Вчителем для великої когорти медичних працівників. Творча натхненність підтримує її активну життєву позицію.

Євгенія Михайлівна – людина, яка все життя займається своєю улюбленою справою, наполегливий творчий труд поєднується із щасливим особистим життям. Вона - жінка у розквиті своєї жіночої краси та привабливості, має чудову творчу родину, виховала і пишається сином, який став дитячим лікарем, науковцем і викладачем. У дусі любові, творчості та відповідальності допомагає виховувати онуку, навчає її нести добро людям.

Колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Дніпровського державного медичного університету щиро вітає професора Є.М. Дитятковську і бажає їй міцного здоров’я, енергії, миру, злагоди і добробуту родині, вірних друзів, відданих учнів, здійснення найкращих мрій і високих сподівань, наснаги та подальшого розквиту творчих сил на користь вітчизняної медицини та народу України.

З повагою і любов’ю,

колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології

Засідання студентського наукового товариства

Чергове засідання СНТ кафедри за напрямком клінічної фармакології і професійних хвороб відбулося 6 лютого 2024 р. До роботи онлайн приєдналося 20 студентів старших курсів медичного факультету.

Студенти виступили з цікавими та практично орієнтованими доповідями з напрямку клінічної фармакології  та професійних захворювань.

Важливі питання безпеки використання лікарських засобів було показано у доповідях студентів 5 курсу медичного факультету:

Друга частина засідання була присвячена напрямку професійних хвороб. Доповіді «Професійні хвороби отоларингологів» (Василенко В.Ю.) і «Професійні захворювання у хірургів» (Басов Г.) - привернули увагу студентів  до важливої теми попередження розвитку професійних захворювань у лікарів різних спеціальностей.

Теми доповідей викликали велику зацікавленість серед слухачів, які активно задавали питання. Після обговорення науковим керівником СНТ курсу доцентом Коваленко О.Ю. було запропоновано перелік актуальних тем для наступного засідання наукового товариства. Чекаємо активних студентів на нових зустрічах!

 

(доцент Коваленко О.Ю., 14.02.2024 р.)

09.02.24 р. відбувся захист дисертаційної роботи «Якість життя та особливості клінічного перебігу хронічного панкреатиту в поєднанні з артеріальною гіпертензією» на присудження вченого ступеню доктора філософії Кривошея Володимира Вікторовича (науковий керівник - професор, д.мед.н. Філіппова О.Ю.).  Вітаємо із успішним захистом дисертанта та наукового керівника, бажаємо подальший успіхов та творчого натхнення!


(Доцент, к.мед.н. Сіренко О.Ю., 12.02.2024)

08.02.24 за підтримки керівництва ДДМУ та активної участі співробітників кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології відбувся черговий лекційний день в рамках ініціативи 'United hearts with Ukraine'. Всеохоплювальну лекцію на тему сучасного менеджменту дисліпідемій прочитав завідувач кафедри кардіоваскулярної медицини Університету Данді (Великобританія), запрошений професор ДДМУ професор Джейкоб Джордж. Лекція викликала надзвичайний інтерес серед слухачів та жваву дискусію.

(Доцент, к.мед.н. Сіренко О.Ю., 09.02.2024)

Пізнавальною для наукової молоді стала участь у міждисциплінарному засіданні СНТ нашої кафедри за курсом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія та клінічна імунологія» з кафедрою  анестезіології та інтенсивної терапії, яке відбулося  31.01.2024 р. Тема засідання «Комунікативні навички в практиці лікаря-анестезіолога» викликала велику зацікавленість серед студентів. Засідання проходило у змішаному форматі: очно та дистанційно, де були присутні члени СНТ обох кафедр.

Про важливі характеристики особливостей психологічного стану пацієнтів при стресі, тривозі, депресії, які можуть впливати на результати лікування, доповіла Жилюк Уляна Володимирівна (V курс, І медичний факультет, 2 група). У своїй доповіді «Труднощі спілкування з особливими групами хворих: тривожні, з істеричними та психосоматичними розладами» вона показала «портрети пацієнтів» та акцентувала увагу на важливості персоналізованого вибору препаратів у даних пацієнтів для підвищення якості ефективної та безпечної фармакотерапії.


(доцент Коваленко О.Ю., 07.02.2024)

Застосування інтерактивних методик навчання при проведенні практичних занять зі студентами на циклі «Фтизіатрія»

Попри небезпеку воєнного часу, попри умови, в яких відбувається навчальний процес майбутніх лікарів, викладачі кафедри й надалі приділяють значну увагу якості здобуття знань, зацікавленості студентів у вивченні відносно «непріоритетної» дисципліни, якою є фтизіатрія, використанню різних інтерактивних методик під час проведення практичних занять, заохоченню студентів до активного засвоєння матеріалу та практичного відпрацювання навиків. Незважаючи на короткотривалий період проходження навчання на циклі «Фтизіатрія», робоча програма з дисципліни є перенавантаженою за змістом, кількістю тем, їх об’ємом, про що вказують студенти у своїх відгуках після завершення навчання на циклі. В той же час, реформування медичної системи в нашій країні змінило розподіл обов’язків серед лікарів у питаннях виявлення, контрольованого лікування та профілактики туберкульозу. Наразі ведення хворих на ТБ, перш за все, їх лікування, покладається на лікарів первинного рівня надання неспеціалізованої медичної допомоги. Отже майбутні лікарі мають бути компетентними в питаннях лікування хворих для запобігання поширення небезпечної інфекції серед населення.

Актуальною проблемою під час супроводу хворих на туберкульоз є ризик переривання лікування, низька прихильність пацієнта до тривалого, складного лікування, страх хворого бути відкинутим суспільством, недовіра до медичних працівників. На жаль, цьому важливому питанню не приділяється належна увага і воно мимохіть згадується у робочій програмі з дисципліни. Тому викладачами кафедри, що проводять заняття з фтизіатрії, запропонована рольова гра з метою ефективного засвоєння знань студентами з даної теми, відпрацювання навичок спілкування з пацієнтами, налаштування їх на тривалий лікувальний процес, підвищення прихильності хворого на туберкульоз до лікування. Після ознайомлення зі сценарієм рольової гри, пояснення завдання команди та ролі кожного учасника, студентам-акторам слід було в ігровій формі представити рішення складного питання відмови пацієнта від лікування, запевнити хворого у підтримці, у виліковності захворювання, безпечності довготривалого лікування. Студенти з задоволенням втілювалися в ролі різних героїв, творчо відобразили реальну ситуацію, що може трапитись у практиці сімейних лікарів, лікарів-фтизіатрів, житті родини з соціальними проблемами, місцевої громади. Після завершення театралізованого виконання завдання, разом зі студентами-глядачами активно обговорювали бар’єри та фактори ризику формування низької прихильності з боку пацієнта, медичних працівників, громади. А також фактори, що сприяють прихильності та завершенню повного курсу лікування, зменшення стигматизації у суспільстві як до самого захворювання, так і до хворих на туберкульоз. Завдяки застосуванню активних методик засвоєння інформації, була досягнута не лише навчальна мета щодо закріплення знань та оволодіння навичок, але саме грою студенти мали можливість приблизитися до реальною клінічної ситуації, до умов праці з соціально незахищеними верстами населення, а також реалізувати свої творчі, комунікативні, організаційні здібності, відчути підтримку та дружню атмосферу у власному колективі.

(29.01.2024, доцент Колесник Н.С.)

17.01.24.Міжкаф. СНТ Стаття на сайт 2.docx
18.01.24_ФПО_курси лікарям_стаття Коваленко О.Ю..docx

Вітаємо аспірантку кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії професійних хвороб і клінічної імунології Недогибченко Наталію Олександрівну з захистом дисертаційної роботи на тему "Вплив анти-IgE терапії на ефективність лікування хронічної кропивниці". Науковий керівник - Доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України. Віце-президент асоціації алергологів та імунологів України. Експерт МОЗ України з питань клінічної алергології. Головний експерт з питань алергології Дніпропетровської обласної ради та Департаменту охорони здоров’я населення міської ради міста Дніпра. Завідувачка алергологічним центром КНП «Дніпропетровська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» ДМР. Дитятковська Євгенія Михайлівна. Тези цієї роботи були відзначені Європейською академією алергології і клінічної імунології, отримали фінансове заохочення від EAACI. Бажаємо успіхів та нових здобутків в професійному житті!

НОВОРІЧНЕ  ЗАСІДАННЯ

СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ ГУРТКІВ

КАФЕДР ДДМУ


20 грудня відбулося спільне святкове, новорічне засідання студентських наукових гуртків (СНГ) двох кафедр: внутрішньої медицини 1 і внутрішньої медицини 2 Дніпровського державного медичного університету на базі  ДУ «Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України». Цікавість до засідання була викликана і форматом проведення у вигляді Новорічної наукової медичної вікторини. Зустріч гравців і глядачів проходила в надзвичайно теплій, дружній атмосфері.

Прийняли участь 45 студентів різних курсів (від ІІ до VІ). Студенти буди розподілені на 7 команд, кожна з яких обрала свою назву. Хвилювались та підтримували бойовий дух команд староста СНГ кафедри внутрішньої медицини 1, студентка 5 курсу, факультету медицини і фармації Лигун Аліна, та старості СНГ кафедри внутрішньої медицини 2, студентка 6 курсу, медичного факультету Слінченко Кристина.

Зі словами привітання та побажання перемоги до кожного з нас звернулись завідувачі двох кафедр: виконуюча обов'язки завідувача кафедри внутрішньої медицини 1, д.мед.н., професор  Конопкіна Л.І., і завідувач кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології,  д.мед.н., професор Курята О.В.

Перший етап змагань провела відповідальна за роботу СНГ кафедри внутрішньої медицини 1, доцент Саніна Н.А. Конкурс включав перевірку знань, пов’язаних із терапевтичною патологією; завдання вимагали не тільки знання фактів, але й логічного мислення. Час минав дуже швидко, та запекла боротьба точилася за кожну відповідь. Переможцем цього змагання стала команда студентів 6 курсу, зі святковою назвою "Сніжок-2". Вітаємо студентів 6 курсу: Вороніну Анну, Дудлю Анну, Жамгарян Юлію, Оберняк Марію, Марцинкову Софію та Кірсанову Дар’ю.

Після невеличкої перерви, розпочався другий етап змагань, під час якого команди не тільки споглядати витвори мистецтва,  а ще визначали синдроми та ставили діагнози героям картин і митцям, які написали їх. Друге змагання провела відповідальна за роботу СНГ кафедри внутрішньої медицини 2, доцент Караванська І.Л. В цьому змаганні вирвалася вперед і посіла перше місце  команда студентів 5 курсу "Байрактарчики". Це представники двох факультетів: медичного та медицини і фармації. Вітаємо: Баклицьку Олександру, Полякову Ольгу, Леоненко Марію, Мірошніченко Михайла, Сапай Дарину та Чилу Ніну.

Наприкінці призи: солодке частування та наукова література чекали на всіх, заслужено, і ніхто не пішов розчарований! Жоден зі студентів не залишився без призів. Переможених не було, а були переможці І-ІІІ призових місць.

Святкова атмосфера та командний дух панували на цьому засіданні! Дякуємо співробітникам кафедр за таке чудове змагання, цікаві конкурси та отримання нових знань.

Дозвольте привітати всіх з прийдешнім Новим роком і Різдвом Христовим! Нехай Новий рік буде сповнений позитивної інформації,  прихильності долі і незламного духу для Перемоги та нових звершень!


Студент V курсу, медичного факультету, Мірошниченко Михайло.

За підтримки керівництва ДДМУ започаткована на початку цього року ініціатива "United hearts with Ukraine" набуває продовження. 14.12.2023 відбулась відкрита онлайн лекція для студентів ДДМУ професора Ніколя Веронезе (Університет Палермо, Італія), присвячена актуальним питанням діагностики та лікування саркопенії. Лекція викликала неабиякий інтерес серед слухачів, серед яких було понад 300 студентів. Співробітники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології на чолі з завідуючим кафедри професором О.В. Курятою взяли активну участь в організації та проведенні заходу, а також у жвавій дискусії після лекції.


(18.12.2023, доцент, к.мед.н. Сіренко О.Ю.)

07.12.23 відбулось засідання студентського наукового товариства, присвячненого ревматологічним та нефрологічним захворюванням. На засіданні виступили співробітники кафедри з доповідями: 

1. Ідіопатичні запальні міопатії: диференційна діагностика (розбір клінічного випадку). Доповідач - асистент кафедри, Семенов В.В.

2. ХХН: стан проблеми, діагностика та лікування в різних вікових групах. Доповідач - доцент кафедри, Фролова Є.О. 

Доповіді викликали жваву дискусію серед студентів.


(07.12.23, асистент Семенов В.В.)

Новини_ІЛК.docx

23.11.2023 р. на черговому засіданні Вченої ради ДДМУ відбулося вручення атестату доцента кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології к.мед.н. Сіренко Оксані Юріївні. Вітаємо із здобутям вченого звання та бажаємо подальших успіхів!


Колектив кафедри


















17.10.2023 відбулось міжкафедральне засідання присвячене захисту дисертації аспіранта кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Кривошея Володимира Вікторовича. Дисертацію обговорювали представники шістьох кафедр університету, що дотичні до тематики роботи. Доповідь Володимира Вікторовича викликала жваву дискусію серед присутніх. Бажаємо успіхів у завершенні дисертаційної роботи!


(асистент Семенов В.В., 23.11.2023)

Крижанівська. Частина 2.docx
Nov_ILK.docx

Вітаємо доцента кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії. професійних хвороб і клінічної імунології Коваленко Олену Юріївну з ювілеєм!

Коваленко О.Ю. після закінчення Дніпропетровського медичного інституту тривалий час працювала на кафедрі фармакології, де у 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему«Пошук шляхів підвищення анальгетичної активності та безпечності місцевих анестетиків при їх інтратекальному введенні». Тривалий час працювала під керівництвом проф. Зленко О.Т. та проф. Мамчура В.Й.

Є автором численних наукових праць, присвячених пошуку шляхів підвищення анальгетичної активності та безпечності місцевих анестетиків при їх інтратекальному введенні (експериментальні дослідження), а також питань раціональної фармакотерапії при різних патологічних станах, співатор підручників, посібників і методичних рекомендацій з клінічної фармакології. Олена Юріївна має багато друкованих праць з педагогічного напрямку, співавтор навчальних програм з клінічної фармакології і ін.

Веде активну роботу із підготовки лікарів з питань клінічної фармакології, читає лекції, проводить клінічні розбори історій хвороб з обговоренням призначень лікарських засобів.

Бере активну участь в підготовці та проведенні засідань студентського наукового гуртка кафедри. Під керівництвом О.Ю. Коваленко студенти медичного факультету брали участь у Всеукраїнській олімпіаді з клінічної фармакології та отримали І місце у командному заліку та ІІ місце в індивідуальному заліку.

Колектив кафедри пишається досягненнями доцента О.Ю. Коваленко і щиро бажає їй міцного здоров'я, наснаги в роботі і подальших творчих здобутків.

Вітаємо асистента, к.мед.н. Сіренко Оксану Юріївну з присвоєнням вченого звання доцента кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ у відповідності до Наказу Міністерства Освіти і Науки № 1309 від 25.10.2023 р. 

Методична робота є важливою складовою навчального процесу й спрямована на вирішення завдань з підвищення якості підготовки фахівців шляхом вдосконалення змісту, організації й методів навчання. Співробітники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ продовжують активну роботу в цьому напрямку. Відтак, маємо поповнення серед навчально-методичних посібників колективу авторів кафедри. Навчально-методичний посібник "Лабораторна діагностика ревматологічних захворювань (роль біомаркерів)" (колектив авторів проф. Курята О.В., проф. Родіонова В.В., к.мед.н. Сіренко О.Ю., РhD Гречаник М.М.)  доповнює матеріали підручників з цієї тематики до занять студентів вищих медичних навчальних закладів Ш—ІV рівнів акредитації із внутрішньої медицини з вимогами навчальних програм, а також може слугувати для безперервної освіти терапевтів, лікарів загальної практики — сімейної медицини та лікарів інших спеціальностей. 

(Асистент Сіренко О.Ю., 27.10.2023)

Розвиток сучасної системи освіти пред’являє все більш високі вимоги до якості підготовки студентів. Важливу роль в підвищенні якості освіти відіграває  діджиталізація. Відтак, студенти під час проходження навчання на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ систематично проходять тестування на базі функціонуючого комп’ютерного класу кафедри.

(К.мед.н. Сіренко О.Ю., 20.10.2023)

08-14 жовтня 2023 року відбувся Salzburg Weill Cornell семінар з кардіології (Зальцбург, Австрія), що був організований за підтримки Open Medical Institute, The American Austrian Foundation. Одним з 38 учасників із країн усього світу за результатами відбору стала асистент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, к.мед.н. Сіренко Оксана Юріївна. За час тижневого високоінтенсивного курсу навчання слухачі мали змогу не тільки прослухати лекції провідних професорів США, Австрії, а ще опанувати практичні навички за допомогою симуляційних технічних комплексів: TAVI Implantation, Procedure Micra Leadless Pacing Implantation, CRT Implantation, Transseptal Puncture and Cryo AF Ablation. В рамках семінару асистент, к.мед.н. Сіренко О.Ю. виступила з презентацією кліничних випадків стрес-індукованих кардіоваскулярних ускладнень, за результатами найкраще виконаних тестових завдань була відмічена почесною грамотою.

(к.мед.н. Сіренко О.Ю., 20.10.2023)

Працівники кафедри невпинно підвищують свою кваліфікацію. Так, проф. Родіонова В.В. і доц. Дмитриченко В.В. пройшли тестування на національній онлайн-платформі Дія. Освіта і отримали сертифікати з зазначенням рівня цифрової грамотності. 

(Проф. Родіонова В.В., 19.10.2023)

І.І.Крижанівська до 100-чя.docx
Про СНГ 2023р..docx
Стаття на сайт каф. внутр.хвороб 2 СНТ 10.0.2023.docx

Кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології продовжує активно впроваджувати в навчальний процес знання, отримані співробітниками кафедри на трейнінгу «Хімічні, біологічні, радіологічні, ядерні та вибухові (ХБРЯ) навчання», що проводився за підтримки International Medical Corps та Harvard Humanitarian Initiative. Відтак, 04.10.2023 року під керівництвом завідувача кафедри О.В. Куряти та асистента кафедри М.М. Гречаник відбулося тренувальне заняття зі студентами 5 курсу на тему «Радіаційні агенти. Дезактивація». Також, в рамках тренувального заняття виступила студентка 5 курсу 6 десятка Перетятько Ірина з доповіддю «Рекомендації щодо захисту у випадку радіаційної небезпеки».

(05.10.2023, ас.кафедри М.М. Гречаник)

Вітаємо асистента кафедри Семенова Віктора Вікторовича з публікацією статті в міжнародному співавторстві The Predictive Value of Serum Aldosterone Level for Coronary Artery Calcium Score in Patients with Chronic Kidney Disease: A Single-center Study в журналі Prague Medical Report (Scopus).

Звіт з конференції.docx
СНТ_1 стаття_цикл проф.хвороб і клін.фармакології сайт.docx

Кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології продовжує активно співпрацювати з лікарями ДУ «НДІ медико-соціальних проблем інвалідності". Відтак 27.09.23 відбулася практична конференція для лікарів, присвячена проблемам працездатності при захворюваннях нервової системи та опорно-рухового апарату. В рамках роботи конференції виступив  завідувач кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології професор, д.мед.н. О.В. Курята із доповіддю, яка була сфокусована на питаннях діагностики та лікування остеоартриту.


(27.09.2023, асистент, к.мед.н. Сіренко О.Ю.)