Новини
Працівники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології прийняли участь у XXIV Національному конгресі кардіологів у м. Київ. Асистент Сіренко О.Ю. представила доповідь "Кардіоонкологічний синдром та профілактика серцево-судинних ускладнень у хворих на аденокарциному передміхурової залози", Семенов В.В. представив доповідь на тему "Рівень серцево-судинної захворюваності в прифронтових регіонах півдня України: за даними гуманітарної місії Project HOPE".
(21.09.2023, асистент Семенов В.В.)
З нагоди річниці Дніпровського державного медичного університету співробітники кафедри передали подяку від ректорки ДДМУ, академікині Перцевої Тетяни Олексіївни, керівництву та співробітникам Державної установи "Науково-дослідницький інститут медико-соціальних проблем інвалідності". Щиро вдячні за співпрацю!
(18.09.2023, асистент Семенов В.В.)
Спірографічне дослідження виконує лаборант кафедри під керівництвом викладачів. Студенти 5 курсу 3 групи вчаться проводити і розшифровувати спірографічне дослідження під час занять на циклі профпатологіі.
(12.09.2023, професор Родіонова В.В.)
Кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології розпочинає свою педагогічну та навчальну роботу на базі Державної установи «УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ МЕДИКО-СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ІНВАЛІДНОСТІ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ». На оперативній нараді відбулось знайомство між колективом кафедри та інституту. Сподіваємося на плідну співпрацю!
(01.09.2023, асистент Семенов В.В.)
На кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології 30 серпня відбулось засідання колективу кафедри. У засіданні прийняв прийняв участь декан Медичного факультету Жилюк Володимир Іванович. На зустрічі обговорили поточні справи кафедри, організацію початку роботи в навчальному році. Розглянули кандидатуру асистента Сіренко Оксани Юріївна для присвоєння звання доцента.
(31.08.2023, асистент Семенов В.В.)
14-16 червня 2023 року відбувся 28-й щорічний Європейський конгрес з питань медичної симуляції SESAM 2023, що проходив в місті Лісабон, Португалія. Підтримка нашої роботи європейським колегам із Society for simulation in Europe в період війни неймовірно безцінна, можливість міжнародної співпраці та обмін досвідом створюють можливості рухатись вперед і продовжувати свою роботу. Доцент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Штепа Ольга Олександрівна представила доповідь, що розкривала і висвітлювала тему: “Роль тренінгу з домедичної та медичної допомоги в умовах бойових дій, що проводився на базі навчально-тренувального центру симуляційної медицини ДДМУ в період введення воєнного стану” на волонтерських засадах. Розвиток новітніх технологій, методологічних підходів, покращення використання симуляційних сценаріїв в питаннях навчання, підвищення й здобуття нових кваліфікаційних компетенцій спеціалістами з різних напрямів медицини розширює горизонти можливостей в медичній сфері.
(23.06.2023, доцент Штепа О.О.)
02.06.2023 та 05.06.2023 22.05.2023 на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології пройшли тренінги для тренерів під назвою "Неінфекційні захворювання (артеріальна гіпертензія та цукровий діабет)" та "Інфекційні хвороби (гострі респіраторні інфекції та діарея)". Захід відбувся у рамках меморандуму про взаємопорозуміння та договору про співпрацю між Дніпровським державним медичним університетом на міжнародною гуманітарною організацією Project HOPE.
(07.06.2023, асистент Семенов В.В.)
20-23 травня 2023 р. в Празі (Чеська республіка) відбувся конгрес з серцевої недостатності, присвячений цілісному спектру актуальних питань гострої та хронічної серцевої недостатності - від профілактики до діагностики і лікування. Конгрес з серцевої недостатності — щорічний конгрес Асоціації серцевої недостатності Європейського товариства кардіологів (ESC). Конгрес з серцевої недостатності 2023 року відбувся з фокусом на інтеграцію науки та клінічної практики включно з інтерактивним сесіями. Ці сесії були присвячені клінічним випадкам та практичними майстер-класам, а також спеціальним сесіям, на яких учасники мали змогу ставити запитання викладачам в рамках активної дискусії з всесвітньо відомими експертами в галузі серцевої недостатності. Асистент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, к.мед.н. Сіренко О.Ю. отримала грант для участі в конгресі з стендовою доповіддю, присвяченою результатам дослідження з кардіонкологічної тематики під керівництвом професора Куряти О.В. в рамках співробітництва з Інститутом біохімії ім. О.В. Палладіна НАМН (м.Київ).
(29.05.2023, асистент Сіренко О.Ю.)
22.05.2023 на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, на базі міської лікарні №4 пройшов тренінг для тренерів під назвою "Клініко-фармакологічні аспекти безпеки використання, закупівлі, моніторингу лікарських засобів і медичних виробів". Захід відбувся у рамках меморандуму про взаємопорозуміння та договору про співпрацю між Дніпровським державним медичним університетом на міжнародною гуманітарною організацією Project HOPE.
(23.05.2023, асистент Семенов В.В.)
Вже традиційно в травні, 17 – 18 травня 2023 року, пройшла щорічна міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини». Формат такої зустрічі створює можливості обміну досвідом з провідними фахівцями-науковцями, професійне самовдосконалення в медичній галузі згідно з напрямом спеціалізації, перейняття особливостей багаторічної роботи наших колег з інших країн.
Відкрила секцію «Актуальних питань пульмонології» академік НАМН України, професор, д.мед.н. Перцева Т.О., тематика доповідs висвітлювала ключові зміни в GOLD-2023, що стосувалися нового погляду на ведення пацієнта з ХОЗЛ. Сучасні погляди на харчову непереносимість були розшлянуті професором, д.мед.н. Дитятковська Є.М. Актуальність розвитку пульмонологічного напряму в своїх доповідях представили професор, д.мед.н. Конопкіна Л.І., професор, д.мед.н. Островський М.М., доцент, к.мед.н. Кірєєва Т.В., доцент, к.мед.н. Мироненко О.В. та ін.
Особливістю цьогорічної конференції було проведення секції «Сучасні горизонти внутрішньої медицини», що реалізована в рамках міжнародної університетської ініціативи. Свій досвід та реальні клінічні ситуації в рамках ініціативи у своїй доповіді «Зниження факторів кардіоваскулярного ризику» представив професор Джейкоб Джордж, завідувач кафедри серцево-судинної медицини та терапії медичної школи Університету Данді (Шотландія), національний клінічний керівник Шотландського лікарського консорціуму, старший експерт NICE Scientific Advice, Данді, Велика Британія, запрошений професор ДДМУ, Україна. Відмінності в європейській замісній нирковій терапії: дослідження з реєстру ERA обговорила зі слухачами Віанда Стел, PhD, керуючий директор ERA Registry, Амстердам, Нідерланди. Оновлення останніх рекомендацій щодо лікування остеоартриту були представлені у доповіді професора Олів’є Брюєра, експерта ВООЗ, генерального секретара ESCEO, кафедри громадської охорони здоров'я, епідеміології та економіки охорони здоров'я, університету Льєжа, Бельгія, запрошеного професора ДДМУ, Україна. Професор Джустіно Варрассі, президент Фонду Паоло Прокаччу, Рим, Італія представив дані щодо хронічного болю, профілактики хронізації гострого болю. Актуальну тематику безсимптомного стенозу сонної артерії, питання діагностики та лікування у своїй доповіді представив Артурас Мацкявичюс, президент Литовського товариства судинної хірургії, Республіканської університетської лікарні Вільнюса, Центру нервово-судинної хірургії, Литва.
За тематикою сучасної гастроентерології в рамках конференції свій досвід представили професор, д.мед.н. Степанов Ю.М., професор, д.мед.н. Філіппова О.Ю. та професор, д.мед.н. Скрипнік І.М. Актуальність тематики персоніфікованого підходу у внутрішній медицині та питання коморбідності висвітили у доповідях професор, д. мед. н. Курята О.В., професор, д.мед.н. Труханов Є.О., професор, д.мед.н. Разумний Р.В., професор, д.мед.н. Родіонова В.В., професор, д.мед.н. Ханюков О.О., професор, д. мед .н. Коваль О.А., професор, д.мед.н. Лашкул Д.А., професор, д.мед.н. Борисова І.С., професор, д.мед.н. Височина І.Л. та ін.
Наша з Вами співпраця створює можливості передачі власного клінічного досвіду, створює фундамент для об’єднання всіх фахівців в галузі медицини, що стають спікерами нашої конференції та розкривають актуальність внутрішньої медицини, безупинно рухаючись вперед.
Шановні колеги! Дякуємо Вам за співпрацю, підвищення своїх кваліфікаційних можливостей, що стає запорукою громадського здоров’я та подовжує життя кожного окремого пацієнта!
Слава нашій Україні!
Сьогодні, 18 травня, в день вишиванки співробітники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології на базі міської лікарні №4 також долучилися до святкування. Привітаннями обмінялися колективи кафедри та адміністрації лікарні.
18.05.2023, асистент Семенов В.В.
Чергове міжкафедральне засідання представників СНТ
кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології за циклом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія»
та кафедри інфекційних хвороб
Ми раді повідомити, що попри всі проблеми та тривоги військового часу, 10 травня 2023 р. відбулося заплановане Міжкафедральне засідання студентського наукового товариства нашої кафедри за циклом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія» та студентського наукового товариства кафедри інфекційних хвороб.
Засідання проходило у змішаному форматі: очно, на клінічній базі циклу професійних хвороб кафедри у 4 МКЛ, а також на платформі Google Meet.
Студенти проявили активність та зацікавленість темою нашого засідання: всього було присутні 33 студента, серед них - 20 студентів очно та 13 студентів підключилися онлайн.
Зі студентами на засіданні також були присутні викладачі кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології: професор Родіонова Вікторія Всеволодівна, доцент Коваленко Олена Юріївна, доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна та викладачі кафедри інфекційних хвороб: завідувачка кафедри - професор Литвин Катерина Юріївна, керівники СНТ з інфекційних хвороб - асистент каф., к.мед.н. Якуніна Оксана Михайлівна та асистент Білоконь Олександр Олександрович.
У рамках Порядку денного кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології та інфекційних хвороб викладачі привітали Переможців Олімпіади з клінічної фармакології та Переможців Олімпіади з інфекційних хвороб.
За дорученням нашої кафедри професори Родіонова В.В. та доцент Коваленко О.Ю. привітали студентів - ПЕРЕМОЖЦІВ VІІ Всеукраїнської універсіади з КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ _2023:
Переможець в індивідуальному заліку : ПостовойВ'ячеслав - 2-е призове місце (5 курс, медичний факультет, 1 група)
«Команда № 12» ДДМУ, яка зайняла - 1-е місце у КОМАНДНОМУ ЗАЛІКУ серед інших команд вищих медичних навчальних закладів України, у складі студентів 5 курсу медичного факультету:
Постовой В'ячеслав (1 група), капітан команди
Дудля Анна (1 група),
Рутгайзер Наталія (1 група),
Рутгайзер Анастасія (1 група),
Калінніков Олег (4 група)
Колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології поздоровив наших активних і дружніх студентів, побажав кожному подальших успіхів в опануванні складної науки КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ задля блага якісного лікування наших пацієнтів. ПЕРЕМОЖЦІ отримали ДИПЛОМИ від організаторів та пам’ятні подарунки від кафедри!
Студенти висловили ПОДЯКУ нашим шановним викладачам: професору Родіоновій Вікторії Всеволодівні, доценту Коваленко Олені Юріївні та доценту Дмитриченко Валерії Валеріївні, які навчали їх науці «Клінічна фармакологія» та надали знання та уміння для можливості отримання Перемоги у змаганнях на Олімпіаді. Також було надано ПОДЯКУ керівнику напрямку «Клінічна фармакологія» на кафедрі - доценту Коваленко Олені Юріївні за активну роботу, особисту підготовку студентів – переможців та практичну допомогу в організації участі команди нашого університету у цих змаганнях!
Тема поточного засідання була присвячена актуальним питанням особливостей проявів гепатотоксичності та нефротоксичності в організмі хворого, які пов’язані з професійною патологією в умовах мирного та воєнного часу, а також було розглянуто особливості діагностики та лікування бактеріальних харчових отруєнь та клінічних варіантів ботулізму, що є дуже актуальною проблемою у рамках реального часу.
Було заслухано наступні ДОПОВІДІ:
Професійний токсичний гепатит. Особливості гепатоксичності лікарських засобів в умовах сьогодення (Чупир Анастасія, Сторчова Юлія -5 курс, 5 група)
Нефротоксичність: погляд на безпеку застосування НПЗП в умовах мирного та воєнного часу (Кошелєва Ольга, Дузенко Катерина – 5 курс, 5 група)
Найбільш поширені бактеріальні харчові отруєння (Марина Брошеван, 10 дес. 5 курс медичного факультету)
Ботулізм. Клінічні варіанти. Диференційна діагностика (Дар'я Кукушкіна, 6 дес. 6 курс медичного факультету).
Студенти проявили активність, задавали питання доповідачам та уважно слухали коментарі та практичні поради шановних викладачів: професора Родіонової Вікторії Всеволодівни, завідувачки кафедри інфекційних хвороб професора Литвин Катерини Юріївни, доцента Коваленко Олени Юріївни.
Засідання пройшло у теплій, дружній атмосфері. Студентам сподобався міждисциплінарний підхід у розгляді важливих тем для сучасного стану нашої країни. Вони відмітили, що таке подання складного матеріалу доповідей допомагає більш широко подивитися на різні проблемні питання у клініці, діагностиці та лікуванні різних захворювань. Студентами було надано побажання: «за можливістю продовжити такі зустрічі на міждисциплінарних дискусіях і у майбутньому»!
Ми раді, що завдяки нашим мужнім Захисникам, - ми працюємо!
Ми раді нашим активним, розумним студентам!
ЗАПРОШУЄМО УСІХ БАЖАЮЧИХ ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!
СЛАВА УКРАЇНІ! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
(доцент Коваленко О.Ю., за дорученням колективу кафедри)
ОГОЛОШЕННЯ
Шановні студенти!
15 травня 2023р. о 14-00 запрошуємо Вас на засідання студентського наукового товариства нашої кафедри за циклом «Внутрішня медицина».
Засідання буде проходити у форматі он-лайн, на платформі Google Meet за наступним посиланням: meet.google.com/eyc-mfmm-hti
Засідання присвячене актуальним питанням ревматології.
Тема: 1.Розбір клінічних випадків в ревматологічній практиці.
Доповідають: Асистент, к.м.н. Мітрохіна О.С.
Асистент, к.м.н. Сіренко О.Ю.
2. Відображення ревматологічних хвороб в мистецтві.
Доповідає студентка 5 курсу ДДМУ, 5-А грп., 13 дес. Бугас А.Я.
Чекаємо на Вас, шановні студенти!
ОГОЛОШЕННЯ:
Міжкафедральне засідання СНТ кафедри внутрішньої медицини 2,
фтизіатрії і клінічної імунології за циклом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія» і кафедри інфекційних хвороб.
Шановні студенти!
10 травня 2023 р. о 15-00 запрошуємо вас на Міжкафедральне засідання студентського наукового товариства нашої кафедри за циклом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія» та студентського наукового товариства кафедри інфекційних хвороб ДДМУ.
Засідання буде проходити у змішаному форматі - в приміщенні кафедри на базі 4 МКЛ, циклу професійних хвороб кафедри та на платформі Google Meet за наступним посиланням - https://meet.google.com/cpx-cnxk-byh
Засідання присвячене актуальним питанням особливостей гепатотоксичності та нефротоксичності, пов’язаних з професійною патологією в умовах мирного та воєнного часу; особливостей діагностики та лікування бактеріальних харчових отруєнь та клінічних варіантів ботулізму.
Порядок денний.
Нагородження студентів ДДМУ - ПЕРЕМОЖЦІВ VІІ Всеукраїнської універсіади з клінічної фармакології (Київ, 11-12 квітня 2023 р.)
Доповіді за тематикою засідання:
Професійний токсичний гепатит. Особливості гепатоксичності лікарських засобів в умовах сьогодення (Чупир Анастасія Костянтинівна, Сторчова Юлія Юріївна -5 курс, 5А група 13 десяток)
Нефротоксичність: погляд на безпеку застосування НПЗП в умовах мирного та воєнного часу (Кошелєва Ольга Вікторівна, Дузенко Катерина Олександрівна - 5курс, 5А 14 десяток)
"Найбільш поширені бактеріальні харчові отруєння" (доповідач - студентка10 дес. 5 курсу медичного факультету Марина Брошеван)
"Ботулізм. Клінічні варіанти. Диференційна діагностика" (доповідач - студентка 6 дес. 6 курсу медичного факультету Дар'я Кукушкіна).
Чекаємо на вас, шановні студенти!
Шановні колеги,
17-18 травня відбудеться підсумкова конференція з внутрішньої медицини з міжнародною участю "Актуальні питання внутрішньої медицини". У конференції братимуть участь молоді вчені з постерними доповідями:
Структура захворюваності та причин госпіталізації до ревматологічного відділення серед військовослужбовців за період 2022-2023 рр.
Особливості перебігу туберкульозу у хворих на ревматоїдний артрит (з демонстрацією клінічного випадку)
Туберкульоз у військових
Роль бронхоскопії в діагностиці респіраторної медицини
Перебіг коронавірусної хвороби в залежності від наявності артеріальної гіпертензії
Markers of malnutrition in chronic pancreatitis with concomitant arterial hypertension and their relationship with quality of life
Гранулематоз із поліангіїтом: особливості клінічної маніфестації та діагностики.
Труднощі діагностики в тиреоїдології : значення для лікарів різних спеціальностей. Аналіз клінічного випадку.
Ендокринні аспекти старечої астенії.
Коронавірусна хвороба (COVID-19) як тригер ендотеліальної дисфункції.
Алгоритм ведення хворих із задишкою у підгострому періоді COVID-19.
Аналіз візуалізаційних змін у різні періоди пандемії COVID-19.
Клініко-лабораторна характеристика пацієнтів, що померли у різні хвилі пандемії COVID-19
Ефективність застосування комбінованого бронхолітика тривалої дії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень.
Ласкаво просимо усіх бажаючих до участі у конференції!
13 квітня 2023 року відбулася зустріч колективу кафедри (цикл фтизіатрія) на чолі з завідуючим, професором, д.мед.н. Курятою Олександром Вікторовичем, з директором КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер «ДОР» Логвіновим Сергієм Сергійовичем.
Під час зустрічі представники обох закладів обговорили перспективи співробітництва між ДДМУ та КП «КПТД «ДОР», важливість проведення якісної сумісної клінічної роботи, навчання студентів з оволодінням практичних навичок у питаннях туберкульозу безпосередньо під час курації хворого, дотримання правил безпеки для майбутніх лікарів та застосування засобів інфекційного контролю з метою недопущення поширення вірусної інфекції SARS-2CoV-19 серед хворих, та узгодили напрямки подальшої співпраці у частині навчального процесу, наукової діяльності та консультативно-лікувальної роботи. Завідувач кафедри Курята О.В. висловив слова вдячності директору КП «КПТД»ДОР» Логвінову С. С. за ставлення, розуміння та бачення сумісної роботи кафедри та лікувального закладу.
(доцент Колесник Н.С., 20.04.2023)
Засідання СНТ кафедри
внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології за циклом «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія»
18 квітня 2023 р., відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка на базі 4 МКЛ на курсі «Професійні хвороби, клінічна фармакологія і клінічна імунологія», яке проходило у змішаному форматі: офлайн та на платформі Google Meet.
У організації роботи СНТ прийняли участь викладачі кафедри: професор Родіонова Вікторія Всеволодівна, доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна, доцент Коваленко Олена Юріївна, асистент Корєцкая Єлена Валеріївна. У засіданні прийняли участь 27 студентів старших курсів медичного факультету.
На засіданні були розглянуті важливі питання уражень верхніх дихальних шляхів в умовах підприємства, особливості їх діагностики і лікування в умовах воєнного часу. Багато уваги було присвячено особливостям персоніфікованого підходу у лікуванні хворих з коморбідною патологією.
Заслухані цікаві доповіді за планом СНТ: зроблено 4 доповіді, в підготовці яких брали участь 7 студентів 5 курсу медичного факультету. Також розбиралися поточні організаційні питання подальшої роботи наукової молоді з науковцями нашої кафедри.
Доповідали студенти за темами:
Постовой В’ячеслав «Фармакогенетика та її потенціал для персоналізованого лікування пацієнта» (науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна)
Мироненко Катерина, Галушка Катерина «Вікові особливості фармакокінетики та фармакодинаміки препаратів у хворих похилого віку» (науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна)
Філь Дар’я, Прусакова Аліна «Поліфармакотерапія і поліпрагмазія при коморбідній патології» (науковий керівник – доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна)
Тішков Олександр, Петряник Софія «Токсичні ураження верхніх дихальних шляхів в умовах підприємства та в умовах воєнного часу» (науковий керівник – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна).
У Порядку денному особливе місце зайняли Привітання наших шановних ПЕРЕМОЖЦІВ Олімпіади з Клінічної фармакології, які захищали честь ДДМУ та нашої кафедри серед студентів різних ВУЗів України: Постовой В'ячеслав (1 група), капітан команди, Дудля Анна (1 група), Рутгайзер Наталія (1 група), Рутгайзер Анастасія (1 група), Калінніков Олег (4 група).
ШАНОВНІ СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ!
Дякуємо студентам за бажання розширювати свої знання та активну роботу,
дякуємо нашим поважним науковцям за бажання надихати студентів
до наукової роботи!
Дякуємо нашим ЗСУ за можливість вчитися та працювати!
Бажаємо миру, здоров’я та запрошуємо до нових наших зустрічей!
СЛАВА УКРАЇНІ!
(доцент Коваленко О.Ю., 19.04.2023)
ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ
VІІ Всеукраїнської універсіади з КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ!
Колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології щиро вітає з ПЕРЕМОГОЮ у нашій традиційній щорічній Всеукраїнській Універсіаді, яка проходила 11-12 квітня 2023 р. у
м. Київ (дистанційно). Універсіада включала ОЛІМПІАДУ з питань КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ (індивідуальні конкурсні випробування у два етапи), а також командне конкурсне випробування та Науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ, КЛІНІЧНОЇ ФАРМАЦІЇ ТА ФАРМАКОТЕРАПІЇ»!
Ми раді повідомити, що за результатами підсумків, проведених ЖУРІ VІІ Всеукраїнської універсіади з клінічної фармакології під керівництвом завідувача кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НМУ імені О.О. Богомольця, професора Хайтовича М.В. та поважного журі у складі 7 завідувачів кафедр клінічної фармакології і професорів кафедр клінічної фармакології різних медичних університетів України
ПЕРЕМОЖЦЯМИ 2023 року
стали наступні студенти ДНІПРОВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ:
Постовой В'ячеслав Володимирович – 5 курс, медичний факультет, 1 група, 3 десяток, який зайняв 2-е призове місце Переможця в індивідуальному заліку.
«Команда №12» студентів 5 курсу медичного факультету нашого університету, яка отримала 1-е місце у командному випробуванні, у складі:
Постовой В'ячеслав Володимирович (1 група), капітан команди
Дудля Анна Геннадіївна (1 група),
Рутгайзер Наталія Валентинівна (1 група),
Рутгайзер Анастасія Валентинівна (1 група),
Калінніков Олег В'ячеславович (4 група)
Поздоровляємо наших шановних ПЕРЕМОЖЦІВ з перемогою у різних конкурсних випробуваннях та радіємо ВАШИМ УСПІХАМ!
Щира вдячність нашим шановним викладачам: доценту Коваленко Олені Юріївні, професору Родіоновій Вікторії Всеволодівні, доценту Дмитриченко Валерії Валеріївні за мотивацію, надані знання та уміння!
Дякуємо доценту Коваленко Олені Юріївні за активну роботу з питань організації та особистої підготовки студентів – переможців!
Шановні наші ПЕРЕМОЖЦІ! Колектив кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології поздоровляє наших активних і дружніх студентів!
Бажаємо кожному подальших успіхів у навчанні, в опануванні складної науки – КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ задля підвищення Вашої особистої майстерності у мистецтві лікування Ваших майбутніх пацієнтів!
(доцент Коваленко О.Ю., 17.04.2023)
VІІ Всеукраїнська універсіада з
клінічної фармакології
Шановні друзі, колеги! Колектив кафедри радий повідомити, що наші шановні студенти 5 курсу медичного факультету ДДМУ успішно прийняли участь у змаганнях VІІ Всеукраїнської універсіади з клінічної фармакології.
VІІ Всеукраїнська універсіада з клінічної фармакології (Київ, 2023) проходила 11-12 квітня 2023 р. у дистанційному режимі та включала – ОЛІМПІАДУ з питань КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ (індивідуальні конкурсні випробування у два етапи), а також командне конкурсне випробування та Науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КЛІНІЧНОЇ ФАРМАКОЛОГІЇ, КЛІНІЧНОЇ ФАРМАЦІЇ ТА ФАРМАКОТЕРАПІЇ».
Серед усіх студентів, бажаючих прийняти участь у роботі VІІ Всеукраїнської універсіади з клінічної фармакології, був проведений відбірковий тур для участі у змаганнях. Делегатами від нашого університету для індивідуального та командного конкурсного випробування стали наступні студенти 5 курсу, медичного факультету:
Дудля Анна Геннадіївна - 1 група, 1 дес., викладач професор Родіонова Вікторія Всеволодівна;
Рутгайзер Наталія Валентинівна - 1 група, 2 дес., викладач доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна;
Рутгайзер Анастасія Валентинівна – 1група, 2 дес., викладач доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна;
Калінніков Олег В'ячеславович - 4 група, 10 дес., викладач – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна
Постовой В'ячеслав Володимирович - 1 група, 3 дес., викладач – доцент Коваленко Олена Юріївна.
Наші студенти активно та старанно готувалися до такого важливого та цікавого конкурсу! Радіємо, що студент Постовой В'ячеслав Володимирович був обраний на 2 етап індивідуального конкурсу! Поздоровляємо команду наших студентів з участю у різних конкурсних випробуваннях та чекаємо на гарні результати!
(доцент Коваленко О.Ю., 13.04.2023)
5-6 квітня 2023 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція із міжнародною участю «DNIPROALLERGOSUMMIT» (дистанційна участь у режимі реального часу). Головою оргкомітету є академік НАМН України, д.мед.н., професор Перцева Т.О., ректор ДДМУ, голова ГО «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів». Організатором конференції була наша кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології.
На конференцію зареєструвалися понад 2000 делегатів. За 2 дні зроблено 4500 переглядів. Наукова програма містила 54 наукові доповіді. Прийняли участь із доповідями - академік Т. О. Перцева, професор Є.М. Дитятковська (5 доповідей), професор К.Ю.Гашинова (3 доповіді), професор В.В. Родіонова (1 доповідь), професор Р.В.Разумний (1доповідь), доцент В.В. Дмитриченко (1 доповідь), доцент О.Ю.Коваленко (1 доповідь), асистент ОВ. Корецька (2доповіді), аспірант НО. Недогибченко (1доповідь).
На конференції було багато важливої наукової інформації. Після закінчення конференції головуючі секцій отримали багато вдячних дзвінків від лікарів.
(10.04.2023, доцент Коваленко О.Ю.)
Сьогодні, 06.04.2023, відбулась лекція Тіма Зайдлера (старший консультант та заступник директора клініки Серця Медичного Університету Геттінгену (Німеччина)), присвячена питанням інтервенційної кардіології у пацієнтів з пролапсом мітрального клапану. У своїй презентації Тім Зайдлер представив загальну інформацію про захворювання та поділився власним досвідом хірургічного лікування пролапсу мітрального клапану. Студенти та викладачі кафедри прийняли участь у лекції у якості слухачів.
(06.04.2023, асистент Семенов В.В.)
4 міська клінічна лікарня м. Дніпро має традицію: щорічно у березні святкує цікаву дату – Свято Першого Пацієнта! 33 роки тому, 20 березня 1990р., лікарня вперше відкрила свої двері для допомоги хворим людям. 3 травня 1990 року на базі КНП «Міська клінічна лікарня №4» ДМР було створено Міський центр по лікуванню професійних захворювань.
У зв’язку з цією подією в лікарні пройшла дружня зустріч між лікарями відділення професійних хвороб та науковцями кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ, на якій було обговорено важливі питання нашого співробітництва. Викладачі кафедри на базі лікарні навчають студентів знанням з дисциплін «Професійні хвороби» і «Клінічна фармакологія» та надають консультативну допомогу пацієнтам у лікарні.
На фото: професор Родіонова В.В., доцент Дмитриченко В.В., доцент Коваленко О.Ю. разом із завідувачем центру по лікуванню професійних захворювань, лікарем-профпатологом вищої категорії – Глиняною Л.А., експертом з профпатології Департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради та лікарями-профпатологами стаціонару.
(27.03.23р., доцент Коваленко О.Ю.)
Березень 2023 року став насичений багатьма видами наукової та лікувальної роботи. Так, цікавою пізнавальною науковою подією стала участь науковців нашої кафедри у Всеукраїнській міждисциплінарній науково-практичній конференції з міжнародною участю «Респіраторні читання 2023», що була проведена онлайн 15-16 березня 2023р. Головним акцентом доповідей на конференції став вектор на надання сучасних практичних рекомендацій лікарям у діагностиці та лікуванні основних респіраторних захворювань, а також обговорення клінічних випадків та закріплення знань на майстер-класах.
Завідувач кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, д.мед.н., професор Курята Олександр Вікторович у своїй доповіді показав вплив респіраторної коронавірусної інфекції на нирки та зробив важливі акценти на особливості маніфестації ураження на етапах розвитку захворювання. Викладачі курсу професійних хвороб, клінічної імунології і клінічної фармакології також приймали активну участь у роботі міждисциплінарної конференції. Питання загострення бронхіальної астми, особливості лікування та можливі шляхи запобігання захворюванню були представлені д. мед. н., професором Дитятковською Євгенією Михайлівною. Д. мед. н., професор Родіонова Вікторія Всеволодівна розкрила важливу тему формування фенотипів ідіопатичного легеневого фіброзу, особливостей клінічних та параклінічних маркерів тяжкості перебігу. Шляхи вирішення проблеми діагностики та лікування затяжного перебігу негоспітальної пневмонії було показано д. мед. н., професором Разумним Романом Валерійовичом. Питання ефективності короткострокової небулайзерної терапії при бронхоектазії розкрила к. мед. н., доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна. Акценти на особливості взаємодії лікарських препаратів, безпеку їх застосування у коморбідного хворого при поліфармакотерапії було зроблено у доповіді к. мед. н., доцента Коваленко Олени Юріївни. Такий міждисциплінарний формат конференції, де обговорювалися стратегії діагностики, лікування і профілактики основних пульмонологічних захворювань, став дуже корисним обміном досвіду для практикуючих лікарів.
(24.03.23р., доцент Коваленко О.Ю.)
В рамках меморандуму про співпрацю між Дніпровським державним медичним університетом та міжнародною гуманітарною організацією Project HOPE, 20.03.2023 відбулась зустріч щодо створення навчальних програм для лікарів. В рамках співпраці було заплановано створення програм за темами "Інфекційні хвороби (гострі респіраторні інфекції та діарея)", "Неінфекційні захворювання (артеріальна гіпертензія та цукровий діабет)" та "Клініко-фармакологічні аспекти безпеки використання, закупівлі, моніторингу лікарських засобів і медичних виробів". На зустрічі було обговорено процес створення програм та їх презентації для практикуючих лікарів.
(21.03.2023, асистент Семенов В.В.)
16 березня відбувся другий лекційний день в рамках ініціативи “United hearts with Ukraine” за підтримки керівництва ДДМУ, присвячений питанням лікування опорно-рухового апарату в загально терапевтичній практиці. В організації та проведенні цього заходу активно прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології: завідуючий кафедри професор, д.мед.н. Курята О.В., асистент к.мед.н. Сіренко О.Ю., асистент, PhD, Семенов В.В.
Доповіді були представлені провідними міжнародними експертами. Експерт ВООЗ, генеральний секретар ESCEO, кафедра громадської охорони здоров'я, епідеміології та економіки охорони здоров'я, Університет Льєжа, Бельгія, член редколегії журналу «Медичні перспективи», професор Олів’є Брюєр прочитав лекцію «Оновлення останніх рекомендацій щодо лікування остеоартриту». Другу лекцію, присвячену питанням менеджменту хронічного болю, представив професор Джустіно Варрассі, професор анестезіології та медицини болю, Президент Фонду Паоло Прокаччі (Рим, Італія).
Представлені лекції викликали значний інтерес серед слухачів та жваву дискусію.
(Асистент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, к.мед.н. Сіренко О.Ю., 17.03.2023)
Співробітників кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології привітали із святом 8 березня керівники Дніпровської міської лікарні №4 - генеральний директор і його заступник із найкращими побажаннями і вдячністю за співпрацю. Вітаємо всіх зі святом Весни!
Професор Родіонова В.В., 10.03.2023
В символічну дату – 9 березня, у день народження Т.Г. Шевченка, відбувся визначний захід для нашого Університету. В рамках ініціативи “United hearts with Ukraine” та Меморандуму співпраці за підтримки керівництва ДДМУ, іноземні професори провели онлайн лекції для студентів та здобувачів післядипломної освіти. В організації цього заходу активно прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології: завідуючий кафедри професор, д.мед.н. Курята О.В., асистент к.мед.н. Сіренко О.Ю., асистент, PhD, Семенов В.В.
Лекції підготовули провідні міжнародні експерти з кардіології, нефрології. Завідуючий кафедри серцево-судинної медицини та терапії Медичної школи Університету Данді (Шотландія), національний клінічний керівник Шотландського лікарського консорціуму, старший експерт NICE Scientific Advice, рецензент журналу “Lancet”, запрошений професор ДДМУ, член редколегії журналу «Медичні перспективи», професор Джейкоб Джордж прочитав лекцію щодо питань серцево-судинної профілактики. Другим лектором виступила Віанда Стел, PhD, керуючий директор ERA Registry, Амстердам, Нідерланди із виступом, присвяченим питанням замісної ниркової терапії. Співробітники кафедри та студенти старших курсів, які були в захваті від лекції, активно прийняли участь в дискусії.
(Асистент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, к.мед.н. Сіренко О.Ю., 10.03.2023)
25 лютого відзначає свій ювілей доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології Філіппова Олександра Юріївна.
Основним напрямком своєї професійної діяльності Олександра Юріївна обрала внутрішню медицину. У 1996 році закінчила Дніпропетровську державну медичну академію. З 1996 до 1999 роки проходила навчання в аспірантурі на кафедрі госпітальної терапії №1 та профпатології Дніпропетровської державної медичної академії. У 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Оптимізація лікування дуоденальної виразки асоційованої з персистенцією Helicobacter рylori» за спеціальністю «внутрішні хвороби». З 1999 року працювала асистентом кафедри госпітальної терапії №1 та профпатології. У 2015 році присвоєно вчене звання доцента кафедри внутрішньої медицини 2 та профпатології.
Основним науковим напрямом Олександри Юріївни у внутрішній медицині стала гастроентеролія та гепатологія. З 2017 року – член правління Української гастроентерологічної асоціації. У 2018 році захистила докторську дисертацію на тему: «Стеатоз та стеатогепатит у пацієнтів з ожирінням і патологією біліарного тракту: клініко-патогенетичні аспекти діагностики, прогнозування та лікування». У 2020 році присвоєно вчене звання професора кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії. Основний напрям роботи, як завуча кафедри, був спрямований на навчально-методичну роботу, організацію навчального процесу на кафедрі та циклу "Військово-польова терапія". Багатогранність досвіду роботи, наукові звершення, відповідальність у підходах до впровадження нових компетенцій в освітній процес, спрямованість на розвиток цілісної професійної особистості студента стали запорукою поваги та прикладом наслідування в професійному розвитку молодих поколінь.
Шановна Олександро Юріївно, професорсько-викладацький склад кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології, Ваші колеги, учні, пацієнти щиро вітають Вас з ювілеєм!
Нехай Ваш простір буде сповнений неосяжних можливостей в професійній діяльності педагогічної, наукової та лікарської практики. Бажаємо Вам щирих емоцій, міцного здоров’я, натхнення в творчості, затишку і тепла в сімейному колі! Нехай Ваше життя буде сповнене яскравими барвами, подіями та звершеннями, насолоджуйтесь кожною його миттю! Оточуйте себе і своїх близьких щасливими миттєвостями, радістю і турботою. Хай Ваші надії з вірою в серці відкриють дивовижні можливості формування невичерпної енергії, гармонії та спокою для досягнення найзаповітніших мрій!
Філіппова Олександра Юріївна
доктор медичних наук, професор.
Вища категорія з терапії.
Вчений-медик, терапевт, доктор медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини 2.
Закінчила Дніпропетровську державну медичну академію у 1996 році. З 1996 до 1999 року проходила навчання в аспірантурі на кафедрі госпітальної терапії №1 та профпатології Дніпропетровської державної медичної академії. У 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Оптимізація лікування дуоденальної виразки асоційованої з персистенцією Helicobacter рylori» за спеціальністю «внутрішні хвороби». З 1999 року працювала асистентом кафедри госпітальної терапії №1 та профпатології. У 2015 році присвоєно вчене звання доцента кафедри внутрішньої медицини 2 та профпатології.
З 2017 року – член правління Української гастроентерологічної асоціації. У 2018 році захистила докторську дисертацію «Стеатоз та стеатогепатит у пацієнтів з ожирінням і патологією біліарного тракту: клініко-патогенетичні аспекти діагностики, прогнозування та лікування».
У 2019 році пройшла науково-педагогічне стажування «Медична освіта як складова частина системи освіти України та країн ЄС» й отримала сертифікат у Куявському університеті у м. Влоцлавек, Республіка Польща.
З 2018 року відповідає за навчальний процес на кафедрі внутрішньої медицини 2.
Нехай Ваше життя заповниться безліччю фарб, яскравих подій і пригод, насолоджуйтесь кожною його миттю! Оточуйте себе і своїх близьких внутрішнім світлом і радістю, теплом і турботою. Заповнюйте свій простір любов’ю та натхненням, цінуйте кожну мить свого життя, бо для нас його виборюють неймовірною ціною!
Хай світлі надії з вірою в серці відкриють дивовижні шляхи Ваших особистих здобутків та перемог! Створюйте та відчувайте позитивні емоції, запаморочливі враження та ніколи не забувайте про свої внутрішні крила!
На кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології відбулась лекція доцент Колесник Наталії Станіславівни «клінічні маски туберкульозу» для лікарів на курсах тематичного удосконалення з профпатологіі. Лекцію відвідали 28 лікарів.
(12.01.2023, Професор Родіонова В.В.)
Передноворічне засідання
студентського наукового товариства
28 грудня 2022р., за запрошенням професорів Людмили Василівни Новицької-Усенко та Юрія Юрійовича Кобеляцького, відбулося міжкафедральне засідання гуртка СНТ двох кафедр - анестезіології та інтенсивної терапії і кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології.
Ця подія у канун Нового 2023 року була проведена у змішаному форматі: засідання проходило у приміщенні кафедри анестезіології та інтенсивної терапії та на платформі Google Meet. Цікавим була організація СНТ: незвичайний тренінговий формат, багато цікавої та корисної інформації, дружня активна співбесіда, «запитання-відповіді». Студенти та викладачі почули багато цікавих історичних довідок, передноворічних побажань, прогнозів та порад в доповідях студентів та викладачів.
Тренінг «Новорічні поради психолога в рік Кролика: як втілити мрії в реальність» провела доцент нашої кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Коваленко Олена Юріївна.
Надали радості та надії на щасливе майбутнє Новорічні привітання завідуючого кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії професора Кобеляцького Юрія Юрійовича, професора Людмили Василівни Новицької-Усенко та астролога-Зіркогляда. Приємно порадували усіх подарунки та цікаві несподіванки.
Бажаємо втілення найзаповітніших мрій!
Найкращі побажання щасливого та Переможного Нового 2023 року усім колегам та студентам!
(Доцент Коваленко О.Ю., 03.01.2023)
Сьогодні, 23.12.2022, у відділенні ПІТ кардіології, була представлена доповідь професором кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології Курятою О.В. Доповідь була присвячена проблемам ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією. На презентації були присутні працівники відділень кардіології та ПІТ кардіології Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова.
(асистент Семенов В.В., 23.12.2022)
Корецкая Єлєна Валеріївна, к. мед. н, асистент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, експерт ДОЗ ОДА з напрямку «імунологія» приймала участь в роботі очної Зимової фахової школи з імунології у форматі кейс-марафону «Вроджені помилки імунітету», 15-17 грудня, 2022, м. Ужгород.
Організатори: Міжнародна міждисциплінарна асоціація медичних професіоналів; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького; Міжнародний Європейський університет; ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології».
Під час заходу проведено круглий стіл за участю обласних експертів з дитячої та дорослої імунології щодо поточних проблем клінічної імунології в умовах війни, кейс-марафон з обговоренням клінічних випадків з одночасним навчанням лікарів сучасних алгоритмів діагностики, лікування та профілактики, майстер-клас «Метод проточної цитофлюорометрії в діагностиці вроджених помилок імунітету. Особливості інтерпретації імунологічних показників із врахуванням преаналітичного етапу і клінічних проявів», «Досвід роботи лікарів-імунологів з фаховим реєстром ПІД з порушенням антитілогенезу», та «Лікар-імунолог: виклики сучасної медицини».
(Асистент Корецкая Є.В., 20.12.2022)
Вчора 13.12.22. У КНП «МКЛ 4» відбулася підсумкова конференція з питань профпатологіі. Доповідачі: експерт з питань профпатологіі ДМР, зав центром профпатологіі Людмила Анатоліївна Глиняна і професор Родіонова В.В. Доповіді були присвячені роботі центра в умовах пандемії Ковид -19, а також захворювань намковид медичних працівників вміста Дніпро і саме лікарні в порівнянні з Україною, областю.
(професор Родіонова В.В., 14.12.2022)
Засідання СНТ кафедри за темою:
«Актуальні питання персоніфікованих підходів у лікуванні з погляду клінічної фармакології, а також питання діагностики, лікування та профілактики професійних захворювань»
22 листопада 2022р. на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології відбулося чергове засідання студентського наукового товариства за циклами «Професійні хвороби» та «Клінічна фармакологія».
Засідання було проведено під керівництвом доцента Коваленко Олени Юріївни і було присвячене важливим питанням індивідуальних підходів у лікуванні хворих з погляду клінічної фармакології, а також діагностиці, профілактиці та лікуванню пацієнтів з професійними захворюваннями.
На засіданні виступили доповідачі:
1. Терянік Тетяна Анатоліївна, студентка 5 курсу, 2-Б групи, 6 дес. - тема: «Взаємодія лікарських засобів з іншими препаратами». Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна
2. Тижненко Валерія Юріївна, студентка 5 курсу, 2-Б група, 6дес. - тема: «Антибіотикорезистентність». Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна
3. Ткач Анастасія Павлівна, студентка 5 курсу, 2-Б група, 6д - тема: «Гепатотоксичність ліків». Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна
4. Васильєва Аліна Олегівна, студентка 5 курсу 3-А групи: «Вібраційна хвороба». Науковий керівник – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна.
5. Баранник Дар'я Сергіївна, студентка 5 курсу, 3-А групи, 7дес.: «Гострі токсичні ураження органів дихання». Науковий керівник – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна.
На засіданні, яке відбулося у дистанційному форматі, були присутні більше 30 зацікавлених майбутніх лікарів – студентів старших курсів. Доповіді були змістовні, викликали інтерес до роботи у нашому студентському науковому товаристві у багатьох слухачів.
(доцент Коваленко О.Ю., 14.12.2022)
Міжкафедральне засідання СНТ
30 листопада 2022р. відбулося міжкафедральне засідання студентського наукового товариства за запрошенням наших шановних колег - кафедри анестезіології та інтенсивної терапії.
Темою засідання було обрано: актуальні питання діагностики, особливості перебігу та лікування постковідного синдрому. Було розглянуто також питання постковідних ускладнень у ранньому та віддаленому періодах, особливості постковідного синдрому у віковому аспекті, вплив вакцинації на розвиток когнітивних дисфункцій в постковідному періоді та інші.
Доцент нашої кафедри - Коваленко Олена Юріївна виступила з доповіддю «Особливості лікування пацієнтів з постковідним синдромом - погляд клінічного фармаколога».
Студенти і викладачі визнали дуже цікавим та важливим такий формат проведення спільного міжкафедрального засідання, коли виступали і студенти різних курсів, і викладачі та спеціалісти різного фаху, - що стало корисним для обміну важливою сучасною інформацією щодо даної тематики.
(доцент Коваленко О.Ю., 14.12.2022)
Працівники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології продовжують надавати висококваліфіковану медичну населенню нашого регіону. Як цивільним, так і військово службовцям. На фото - консультація професором кафедри Родіоновою Вікторією Всеволодівною військовослужбовців на базі Міської Багатопрофільної Клінічної Лікарні №4.
(Асистент Семенов В.В., 07.12.2022)
01.12.2022 року на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології що розташовується на базі КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР, було проведено захід, присвячений питанням ведення хворих із хронічною серцевою недостатністю при супутній хронічній хворобі нирок.
Були запрошені лікарі відділень кардіології (завідувач відділенням – Чвора Д.Л.), ревматології (завідуюча відділенням – заслужений лікар України Лисунець Т.К.), нефрології (завідуюча відділенням – Ященко Т.Д.), обласної консультативної поліклініки (завідуюча – заслужений лікар України Тарасова Є.О.), а також співробітники кафедри. Завідуючий кафедри професор, д.мед.н. Курята О.В. надав найсучаснішу інформацію з питань менеджменту хворих на хронічну серцеву недостатність в умовах поєднання з хронічною хворобою нирок. Слухачі прийняли активну участь в дискусії стосовно особливостей лікування різних фенотипів хронічної серцевої недостатності в залежності від функції нирок.
(Асистент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології, к.мед.н. Сіренко О.Ю., 02.12.2022)
Сьогодні відбулась зустріч в онлайн форматі між Дніпровським державним медичним університетом та Університетом Данді (Шотландія). У зустрічі взяли участь професор Jacob George, а також професор кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології, Курята О.В., та асистент Семенов В.В. На зустрічі обговорили перспективи співпраці між університетами та можливості проведення спільних наукових досліджень.
(асистент Семенов В.В., 30.11.2022)
Досвід участі студентів у науково-практичних конференціях для лікарів
Починаючи з перших курсів, студенти беруть участь в різних наукових заходах Вищого навчального закладу, де здобувають першу наукову практику. На конференціях студенти набувають навичок публічних виступів, спілкувань з аудиторією, уміння аргументувати свою точку зору.
Участь студентів старших курсів у науково-практичних конференціях для лікарів (в якості доповідачів) відрізняється від інших і теж потребує багатьох зусиль: треба провести роботу над додатковою науковою літературою (відокремити головне), зібрати матеріал за обраною темою, правильно використати статистичні методи, підготувати доповідь (під керівництвом викладача).
На Всеукраїнській міждисциплінарній науково-практичній конференції «Респіраторні читання 2022» приймали участь студенти – гуртківці: БаранникД.С., Куліков О.Є.(Vкурс, медичний факультет), МірошниченкоМ.С. (IV курс, медичний факультет) В розділі Постерні доповіді представлено роботу на тему: Клінічний випадок диференційної діагностики загострення системно-запального процесу у хворої на дерматоміозит в постковідному періоді. Керівник доцент Караванська І.Л.
На початку нового навчального 2022-2023р., на IX міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання внутрішньої медицини» (19-20 жовтня), теж приймали участь студенти, які проходили навчання на кафедрі. В розділі Постерні доповіді студентами V курсу, медичного факультету Стрельченею О.В. та Постовим В.В. представлено роботу на тему: Клінічний випадок первинної маніфестації реноваскулярної артеріальної гіпертензії у військовослужбовця (керівник доцент Караванська І.Л.);
Студентами Vкурсу, факультету медицини і фармації Дробковим Ю.А., Дустьяр С.А. та КравченкоА.І. представлено роботу на тему: Стрес-індукована ішемія міокарду: підходи до діагностики на підставі клінічного випадку у хворого з травматичним ураженням органів грудної порожнини. Керівники: доцент Карапетян К.Г., доцент Караванська І.Л.
Це науковий досвід для студентів. Ми підтримуємо їх зацікавленість та бажання до такого рівня навчання. Все це сприяє розвитку ерудиції, формуванню творчого мислення майбутнього лікаря.
(Професор Філіппова О.Ю., 24.11.2022)
Фото 1. Студенти: Куліков О.Є., Баранник Д.С., Мірошниченко М.С.
Фото2. Студенти: Дробков Ю.А., Дустьяр С.А. Постовий В.В.,Стрельченя О.В. разом із викладачем, доцентом Караванською І.Л.
На кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології проводяться 3-х місячні курси спеціалізації з підготовки лікарів різних спеціальностей з актуальних питань медицини праці і клінічних питань профпатології для надання медичної допомоги працівникам промислових підприємств і сільського господарства, запобігання можливому несприятливому впливу шкідливих факторів на організм працюючого, запобігання загальній і професійній захворюваності та зниження її рівню, надання спеціалізованої медичної допомоги і здійснення нагляду за станом здоров’я працюючих, оволодіння знаннями та навичками з проведення попередніх і періодичних медичних оглядів працівників певних категорій.
В рамках проведення занять передбачені лекції, практичні заняття, семінари. Оскільки проблеми, які вирішуються у службі профпатології є досить часто мультидисциплінарними, саме тому, до викладання залучені фахівці різних спеціальностей. Так 23.11.2022 лекцію, присвячену актуальним питанням фтизіатрії – епідеміології, розповсюдженості, коморбідності, також сучасним методам діагностики читала доцент Наталія Станіславівна Колесник, відомий фахівець-фтизіатр. Вона розповіла про нагальні питання, які постають перед лікарями різних спеціальностей, коли справа стосується встановлення діагнозу туберкульозу.
На лекції були присутні слухачі, співробітники кафедри, інтерни і лікарі терапевтичного, профпатологічного, нефрологічного і ін. відділень Міської клінічної лікарні №4, які після лекції надавали коментарі з власного досвіду, задавали питання, щиро подякували за прекрасну лекцію, особливо відмітили представлені клінічні випадки.
Дякуємо шановній Наталії Станіславівні за прекрасну і змістовну лекцію.
(Проф. В. Родіонова, 24.11.2022)
22.11.22 на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології пройшло сумісне засідання студентського наукового гуртка для студентів та лікарів-інтернів. Збір відбувся одночасно дистанційно та очно. Тематика засідання: «Особливості діагностики та перебігу ревматологічних захворювань».
Доповідачі:
доцент Колесник Н.С. «Особливості перебігу туберкульозної інфекції у хворих на системні ревматичні захворювання»
доцент Караванська І.Л. «Стрес-індукована ішемія міокарду: підходи до діагностики на підставі клінічного випадку у хворого з травматичним ураженням органів грудної порожнини»
асистент Семенов В.В. «Рання діагностика ревматологічних захворювань»
Засідання зібрало більше 40 присутніх з числа студентів та лікарів-інтернів ДДМУ. Час пролетів на одному диханні, завдяки цікавим доповідям. Онлайн-технології дозволили студентам активно приймати участь у заході. Дякуємо усім причетним за цікаву інформацію, запрошуємо бажаючих брати участь у засіданні гуртка нашої кафедри!
(Асистент Митрохіна О.С., 23.11.2022)
Оголошення
Запрошуємо до участі у науковій конференції лікарів – інтернів (загальної практики – сімейної медицини) та студентів.
Тема: Особливості діагностики та перебігу ревматологічних захворювань».
Доповідають: доцент Колесник Н.С.; доцент Караванська І.Л., асистент Семенов В.В.
Початок 22 листопада 2022р. об 11:00.
Посилання на Google Meet - https://meet.google.com/hav-kuxg-bdz
(Асистент Семенов В.В., 21.11.2022)
Вітаємо асистента кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних захворювань та клінічної імунології Семенова Віктора Вікторовича з отриманням стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених! Бажаємо професійних успіхів та натхнення!
(Доцент Штепа О.О., 17.11.2022)
ОГОЛОШЕННЯ
Шановні студенти!
17 листопада 2022 р. о 15-00 запрошуємо вас на чергове засідання студентського наукового товариства за циклом «Професійні хвороби» та «Клінічна фармакологія» кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії і клінічної імунології.
Наше засідання присвячене актуальним питанням персоніфікованих підходів у лікуванні з погляду Клінічної фармакології, а також діагностики, лікування та профілактики професійних захворювань.
Доповідачі:
1. Терянік Тетяна Анатоліївна, студентка 5 курсу, 2-Б групи, 6 дес. - тема: «Взаємодія лікарських засобів з іншими препаратами». Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна
2. Тижненко Валерія Юріївна, студентка 5 курсу, 2-Б група, 6дес. - тема: «Антибіотикорезистентність». Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна
3. Ткач Анастасія Павлівна, студентка 5 курсу, 2-Б група, 6д - тема: «Гепатотоксичність ліків». Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна
4. Васильєва Аліна Олегівна, студентка 5 курсу: «Вібраційна хвороба». Науковий керівник – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна.
5.Баранник Дар’я Сергіївна, студентка 5 курсу: «Токсичні ураження легень». Науковий керівник – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна.
Чекаємо на вас, шановні студенти та викладачі, буде дуже цікаво!
(Професор Родіонова В.В., 15.11.2022)
09 листопада 2022 року на науково-практичній конференції "Респіраторні читання 2022" було презентовано доповіді співробітників кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології. Колесник Наталія Станіславівна представила доповідь "Маски туберкульозу в клініці внтурішніх хвороб", асистент Стаднік Олександр Ігорович представив доповідь "Роль бронхоскопії в диференційній діагностиці захворювань органів дихання".
(Асистент Семенов В.В., 14.11.2022)
Вітаємо аспіранта кафедри Стадника Олександра Ігоровича з успішним плануванням дисертаційної роботи на тему "Сольова чутливість, маркери судинної регуляції і фіброзу, когнітивна функція у хворих з артеріальною гіпертензією, які перенесли COVID-19", термін виконання 15.09.2022 - 14.09.2026.
(Асистент Семенов В.В., 11.11.22)
09 листопада відбулась науково-практична конференція "Респіраторні читання 2022". У заході прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології. Доцент кафедри Є.О Фролова представила доповідь "COVID-19 і нирки". Професор Курята О.В. та Лисунець Т.К. представили доповідь "Ревматичні захворювання в умовах пандемії COVID-19".
Допомога військовослужбовцям Збройних Сил України.
Професори та доценти кафедри продовжують здійснювати лікувально-консультативну допомогу хворим терапевтичного профілю та військовослужбовцям КП «Обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова». У відділення для хворих чорнобильського контингенту в ургентному порядку надійшов військовослужбовець ЗСУ з важкою коморбідною патологією, проявами серцевої та легеневої недостатності. Доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Карапетян К.Г. сумісно з завідуючим кардіологічного, пульмонологічного відділень приймає участь в огляді, обговоренні діагнозу та рішенні щодо тактики подальшого лікування хворого. Ми продовжуємо плідно працювати та надавати допомогу хворим терапевтичних відділень та воїнам ЗСУ! Слава Україні!
ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ СНТ ЦИКЛУ
«ПРОФЕСІЙНІ ХВОРОБИ» і «КЛІНІЧНА ФАРМАКОЛОГІЯ»
у 2022-2023 учбовому році.
26 жовтня 2022 року відбулася зустріч наукової молоді на нашому першому у новому 2022-2023 учбовому році засіданні студентського наукового товариства кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології за напрямком «ПРОФЕСІЙНІ ХВОРОБИ» і «КЛІНІЧНА ФАРМАКОЛОГІЯ».
Темою для засідання гуртка було обрано міждисциплінарний напрямок, який зараз дуже актуальний - «Клініка та діагностика професійних захворювань. Персоніфіковані підходи у фармакотерапії з позиції клінічної фармакології».
Доповіді для засідання СНТ підготували студенти старших курсів медичного факультету:
За Розділом «Клінічна фармакологія»:
1. Степова Анастасія Миколаївна, студентка 5 курсу, 2-Б групи, тема: "Можливості хронофармакології для оптимізації лікування". Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна
2. Спиця Кристина В’ячеславівна 2-Б група, студентка 5 курсу, тема: «Взаємодія ліків з продуктами харчування - важливий аспект безпеки лікування». Науковий керівник – доцент Коваленко Олена Юріївна.
За Розділом «Професійні хвороби»:
3. Брошеван Марина Олександрівна, студентка 5 курсу, тема: «Отруєння бензолом». Науковий керівник – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна.
4. Бондар Дмитро Сергійович, студент 5 курсу, тема: «Отруєння марганцем». Науковий керівник – професор Родіонова Вікторія Всеволодівна.
На засіданні студентського наукового товариства, яке проходило у дистанційному форматі, були присутні 40 студентів різних груп медичного факультету та викладачі нашої кафедри.
У кожній доповіді наші студенти дуже зацікавлено розповідали матеріал своєї теми та показали важливість і необхідність даних знань для діагностики та лікування хворих.
Слухачі активно задавали питання, засідання викликало щирий інтерес серед студентів.
Ми, як викладачі, радіємо нашим активним та небайдужим до наукових досліджень студентам та сподіваємося на нові цікаві зустрічі.
Чекаємо вас на наших наступних засіданнях!
(Професор Родіонова В.В., 15.11.2022)
Міжнародна науково-практична конференція
«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ» в реаліях 2022 року.
19 жовтня 2022 року ми розпочали роботу в рамках першого дня міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання внутрішньої медицини». Основною метою заходу в період повномасштабної війни стало створення можливостей обміну досвідом з провідними фахівцями-науковцями та висвітлення власного клінічного досвіду.
Відкрила секцію «Актуальних питань пульмонології» академік НАМН України, професор, д.мед.н. Перцева Т.О., її доповідь висвітлювала 2022 рік у пульмонології: ключові події, нові клінічні рекомендації, перспективи розвитку. Також в цій секції свої доповіді представили професор, д.мед.н. Конопкіна Л.І., професор, д.мед.н. Дитятковська Є.М., професор, д.мед.н. Разумний Р.В., професор, д.мед.н. Родіонова В.В., доцент, к.мед.н. Кірєєва Т.В., доцент, к.мед.н Мироненко О.В.
Наступна частина була присвячена питанням сучасної гастроентерології. В своїх доповідях професор, д.мед.н. Степанов Ю.М., професор, д.мед.н. Філіппова О.Ю. та професор, д.мед.н. Скрипнік І.М. розглянули питання ураження печінки при метаболічному синдромі, кардіоваскулярний ризик, патологію біліарного тракту.
В секції «Захворювання серцево-судинної системи» актуальні питання розглянули професор, д.мед.н. Курята О.В., професор, д.мед.н. Ханюков О.О., професор, д.мед.н. Височина І.Л., професор, д.мед.н. Коваль О.А., професор, д.мед.н. Потабашній В.А., професор, д.мед.н. Радченко А.Д.
Симпозіум «Новітні технології у фармакотерапії (за підтримки фармакологічної компанії «Серв’є»)» пройшов за участі наших колег із Запоріжжя професора, д.мед.н. Лашкул Д.А. та професора, д.мед.н. Колесник М. Ю.
Заключна секція першого дня висвітлювала питання «Захворювання опорно-рухового апарату та проблем болю» за проходила в форматі міжнародного обміну досвідом за участі нашого шановного колеги з Італії професора Джустіно Варрассі, президента Фонду Паоло Прокаччу, що висвітлив актуальні питання хронічного болю у спині та належної анальгетичної та протизапальної терапії. Проблематику остеоартрозу у своїй доповіді представив професор, д.мед.н. Курята О.В. Експерт ДОЗ ДОДА за напрямом «Ревматологія» Лисунець Т.К. висвітлила сучасні підходи до діагностики та лікування питання подагричного артриту. Професор НУОЗУ ім. П.Л. Шупика, д.мед.н. Труханов Є.О. з м. Києва ознайомив учасників конференції з європейськими підходами до діагностики та лікування болю в спині.
Завтра ми продовжуємо формувати можливості вашого професійного вдосконалення, що надасть нам всім змогу розкрити потенціал своїх можливостей та рухатись вперед єдиним фронтом до перемоги.
На кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних захворювань та клінічної імунології продовжуються заняття на тематичних курсах вдосконалення для лікарів з «Актуальних питань профпатологіі».
Студентський науковий гурток розпочинає свою роботу
29 вересня пройшло перше засідання студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології ДДМУ у новому 2022/2023 навчальному році.
Ми продовжуємо наші традиції розвитку наукового погляду серед молодого студентського покоління в медицині, однак формуємо їх в умовах повномасштабної війни та викликів сьогодення, з якими стикаємося в медичній практиці. Війна — це не пандемія, це значно складніше і більш непрогнозоване.
За умов воєнного стану та дистанційного навчання, студентам старших курсів медичних вузів бракує практичного досвіду роботи з пацієнтами. Тому гуртківці з радістю відгукнулися на запропоновану тематику засідання “Діагностика та лікування захворювань внутрішніх органів (на прикладі клінічних випадків) в умовах воєнного стану». Було приємно бачити і лікарів-інтернів, які проходять навчання на базі обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова (м. Дніпро) та молодих вчених. В роботі СНГ прийняли участь 34 студента медичного факультету та факультету медицини і фармації ДДМУ V та VІ курсів.
Розпочала конференцію відповідальна за роботу СНГ, доцент кафедри Караванська І.Л.: «Терапевтична допомога у воєнний час є частиною сучасної системи лікувально-евакуаційного забезпечення. Зараз проходить формування нової точки зору на підходи до ведення пацієнтів через призму розуміння виникнення або загострення захворювань внутрішніх органів в умовах воєнного стану.».
Доповіді у вигляді демонстрацій клінічних випадків за темою: «Клiнiчний випадок первинної манiфестацiї реноваскулярної артеріальної гіпертензії у вiйськовослужбовця» підготували та доповіли студенти V курсу медичного факультету Стрельченя Олеся та Постовий Вʼячеслав (керівник: к.м.н., доцент Караванська І.Л.); клінічний випадок мінно-вибухового поранення цивільної особи при використанні касетного снаряду «Стрес-індукована ішемія міокарду: підходи до діагностики на підставі клінічного випадку у хворого з травматичним ураженням органів грудної порожнини» підготували студенти V курсу факультету медицини і фармації Дробков Юрій, Дустьяр Софія та Кравченко Анастасія (керівник: к.м.н., доцент Караванська І.Л.).
У сучасній війні з застосуванням зброї масового знищення серед бойової терапевтичної патології питому вагу можуть скласти ураження іонізуючим випромінюванням. Цікавою була й підготована студенткою V курсу медичного факультету Петровою Діаною доповідь на тему: "Вплив іонізуючого випромінювання на організм людини".
Атмосфера засідання була доброзичливою та натхненною. Велика кількість запитань та жвава дискусія продемонстрували зацікавленість висвітлюваними проблемами. Найбільш активними учасниками дискусії були студенти: Шовкопляс Варвара (V курс), Дузенко Катерина (V курс), Сугаренко Єлизавета (VI курс). Учасники зазначили, що цікаво було розібрати незвичайні, складні клінічні випадки і дізнатися, яку потрібно проводити діагностику, надавати медичну допомогу у нестандартних ситуаціях та в умовах евакуації.
В роботі СНГ прийняла участь доцент кафедри Штепа О.О.: «Досвід – це найглибша частина формування професійної майстерності на шляху вдосконалення та створення свого особистісного шляху у спеціальності лікаря. Викладачі кафедри будуть підтримувати безперервність навчального процесу для студентів в умовах складної ситуації.».
Нагадуємо, що відвідуючи науковий гурток кафедри, студенти отримують можливість вдосконалити свої теоретичні знання та практичні навички в області внутрішньої медицини, опанувати новітні методи діагностики і лікування, провести з викладачами розбір складних клінічних випадків та написати свої перші публікації.
Запрошуємо бажаючих приймати участь у роботі нашого гуртка й надалі!
Староста СНГ, студентка VI курсу медичного факультету Сугаренко Єлизавета.
Керівник гуртка, доцент кафедри, к.мед.н. Караванська І.Л.
Раді бачити іноземних колег, що розпочали навчання на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних захворювань та клінічної імунології розпочалося в офлайн режимі.
Glad to see foreign colleagues who have started their studies at the department of internal medicine 2, phthisiology, occupational diseases and clinical immunology started offline.
Content de voir des confrères étrangers qui ont commencé leurs études au département de médecine interne 2, phthisiologie, maladies professionnelles et immunologie clinique commencé hors ligne.
Вітаємо Карпа Гургеновича Карапетяна з отриманням почесного знака "За відданість медицині" від Вченої ради Дніпровського державного медичного університету!
На кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних захворювань та клінічної імунології розпочалося навчання франкомовних студентів в дистанційному режимі.
At the Department of Internal Medicine 2, Phthisiology, Occupational Diseases, and Clinical Immunology, distance learning of French-speaking students has begun.
Au Département de médecine interne 2, Phthisiologie, maladies professionnelles et immunologie clinique, l'enseignement à distance des étudiants francophones a commencé.
З 4 по 6 вересня 2022 року у місті Барселона (Іспанія) відбувся найочікуваніший конгрес з респіраторної медицини European Respiratory Society International Congress 2022. Це була перша зустріч лікарів та науковців з усього світу у гібридному форматі з початку пандемії COVID-19, де фахівці різних напрямів пульмонології могли особисто ділитися досвідом, обговорювати нові рекомендації з ведення хворих та розглядати найбільш актуальні питання.
Науковим грантом молодих вчених була нагороджена доцент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології Штепа Ольга Олександрівна за свою роботу «Impact of smoking and arterial hypertension on plasma surfactant protein-A levels in patients during acute exacerbation COPD». Це дало можливість в складний період війни представляти Україну та Дніпровський державний медичний університет у складі української делегації науковців на одному з найбільших європейських респіраторних форумів з вірою у майбутнє, у розвиток медичної науки та у щиросердну підтримку наших колег з усього світу!
7 вересня відзначає свій 70-річний ювілей професійний лікар, вчений, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології Карапетян Карп Гургенович.
Основним напрямком його професійної діяльності від початку була внутрішня медицина. У 1976 році закінчив Дніпропетровський медичний інститут, у 1977–1981 рр. – працював лікарем відділення кардіоревматології Обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова.
У 1981–1983 рр. – навчався в клінічній ординатурі на кафедрі госпітальної терапії №1 Дніпропетровського медичного інституту. З 1983 року працював на посаді асистента кафедри госпітальної терапії №1. З 1991 року перейшов на посаду доцента цієї ж кафедри.
У 1991 році Карп Гургенович захистив кандидатську дисертацію на тему: «Гіпербарична оксигенація у комплексному лікуванні хронічної недостатності кровообігу з урахуванням стану нейроендокринної системи».
З 1996 до 2018 року завідував навчальною частиною кафедри. Особливу увагу Карп Гургенович приділяв розробці методичного забезпечення та організації навчального процесу на кафедрі, з натхненням сприяв підвищенню викладацької кваліфікації співробітників кафедри. Брав участь у розробці та впровадженні в Україні тестового іспиту типу «Крок» у навчальний процес на одному із перших етапів. Багатогранність досвіду роботи, відповідальність за якість методичних підходів стали запорукою його членства у комітеті за фахом Центру тестування при МОЗ України.
Основним науковим напрямом Карпа Гургеновича у внутрішній медицині стала кардіологія. В своїй науковій діяльності він вивчав питання, присвячені хронічній недостатності кровообігу, ускладненням серцево-судинних захворювань; ревматичні вади серця; стан та динаміку змін показників нейроендокринної системи. Він є автором 78 наукових праць, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники, наукові та педагогічні статті.
У серці завжди є улюблені вчителі, яким залишаєшся вдячним протягом усього періоду навчання, яке в медицині не закінчується ніколи… Для багатьох Ваших учнів саме Ви стали взірцем та прикладом наслідування в професійному розвитку. В пам'яті назавжди будуть лунати саме Ваші підходи до лікарського конструктивізму у формуванні взаємодії з пацієнтом. Ви надихнули багато молодих поколінь на нові наукові звершення. Професійністю підходів та своїм професіоналізмом Ви сформували коло довіри та поваги своїх колег та учнів, що завжди з теплом будуть згадувати співпрацю з Вами.
Шановний Карпе Гургеновичу, професорсько-викладацький склад кафедри внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології, Ваші колеги, учні, пацієнти щиро вітають Вас з 70-річним ювілеєм!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, натхнення в серці, затишку і тепла в сімейному колі! Завжди рухайтеся вперед, незламно вірте в себе та збережіть традиційність в своїх педагогічних підходах та лікарський практиці, щоб формуючи фундамент для впровадження сучасних технологій у медицині, Ви завжди залишалися вірним собі!
Карпе Гургеновичу, бажаємо Вам щирих емоцій, доленосних звершень, професійних здобутків, широких горизонтів в професійній діяльності та натхненного, безупинного, творчого та стабільного руху вперед! Нехай Ваше особисте світло завжди дарує радість, щастя та натхнення всім, хто поряд з Вами, довгою дорогою Вашого життєвого шляху!
Навчальний 2022/2023 рік на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб та клінічної імунології успішно розпочато. Заняття проходять зі студентами та інтернами в очній формі, включають теоретичні заняття та роботу з пацієнтами.
2022/2023 educational year has successfully started at the department of internal medicine 2, phthisiatry, occupational diseases and clinical immunology. Classes are held with students and interns in offline form, and include theoretical lessons and work with patients.
Шановні студенти!
Вітаємо Вас з початком нового учбового року! В умовах війни виникає необхідність введення нових трендів на відданість собі, навіть перед обличчям труднощів, довіру, справедливість, повагу, відповідальність та мужність. Вони допоможуть сформувати простір, в якому буде можливість втілювати ідеали в дії. Бажаємо вам віднайти свою основу інтелектуального, духовного розвитку особистості, об’єднаного спільними цінностями медичної сфери освіти. Будьте невтомні в навчанні. Якщо обираєте шлях розвитку, то доводьте все до логічного завершення. Завжди прагніть до успіху, до сміливої боротьби за свою перемогу! Успіхів Вам!
Волонтерський рух
Не зважаючи на відпустку в липні та серпні професори та доценти кафедри продовжували здійснювати лікувально-консультативну допомогу хворим терапевтичного профілю та військовослужбовцям КП «Обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова». У відділеннях нефрології, ревматології, алергології, гастроентерології та кардіології за участю професора О.В. Куряти проведено більше 40 консиліумів та проконсультовано 42 хворих. Професор О.Ю. Філіппова в липні проконсультувала більше 40 хворих та прийняла участь у 12 консиліумах. В серпні місяці за участю доцентом К.Г. Карапетяна проведено більше 20 консиліумів та виконано 22 консультації, доцентом Є.О. Фроловою проведено 41 консиліум та 24 консультації. Ми продовжуємо плідно працювати та надавати допомогу хворим терапевтичних відділень та воїнам ЗСУ! Слава Україні!
Вже стало доброю традицією кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії проведення з іноземними клінічними ординаторами клінічних розборів складних випадків, що представлені в клініці внутрішніх хвороб Обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова. Відтак, підчас чергового заняття клінічний ординатор кафедри Кадах Мохаммед Аббас Таліб (Ірак) 24.01.2022 представив доповідь щодо клінічного випадку постковідного синдрому на тлі цукрового діабету із діабетичною нефропатією та перенесенного гострого ушкодження нирок. Після виступу клінічні ординатори мали змогу обговорити питання з данної тематики з завідувачем кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, д.мед.н., професором О.В. Курятою. Проведення клінічних розборів складних та рідкісних клінічних випадків сприяє вдосконаленню клінічного мислення у іноземних клінічних ординаторів, які активно беруть участь у підготовці доповідей та в їх обговоренні.
Клінічний ординатор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Усмонов Мироншох 23.12.2021 представив доповідь про діагностичні протоколи гострого коронарного синдрому.
Клінічний ординатор кафедри Усмонов Мироншох представив доповідь присвячену клінічному випадку інфаркту міокарду на тлі інфекції COVID-19.
Сьогодні клінічні ординатори кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії представили доповідь, присвячену діагностиці та лікуванню кардіоміопатій.
ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ
Студентський науковий гурток - це сходинка на шляху становлення студента як лікаря -спеціаліста та наукового працівника.
18 листопада 2021р. (в онлайн режимі) відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри. У конференції взяли участь 23 студенти медичного факультету V та VІ курсів, іноземні клінічні ординатори (лікарі післядипломної освіти) кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та лікарі-інтерни.
Розпочала конференцію відповідальна за роботу СНГ, доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ Караванська І.Л.: викладачі кафедри приділяють велику увагу підвищенню якості формування навичок науково-дослідної роботи як складової професійної підготовки студентів та розвиток наукового потенціалу майбутніх фахівців. З метою передачі наукового досвіду наступним поколінням лікарів були запрошені переможці та призери всеукраїнських студентських олімпіад та конференцій молодих вчених, в минулому - студенти-гуртківці кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії.
Асистент кафедри, кандидат медичних наук Семенов В.В. виступив з доповіддю "Рання діагностика системних захворювань сполучної тканини", в якій акцентував увагу на початок окремих нозологічних форм захворювань з незначною симптоматикою, що обумовлює помилкове або пізнє встановлення діагнозу. Представлена презентація містила багато фото-матеріалів, що допомагають в умовах онлайн-навчання покращити викладання матеріалу.
Синдром Шегрена – найбільш часте аутоімунне захворювання у жінок середнього віку. «Клінічні та імунологічні особливості перебігу синдрому Шегрена у жінок у віковому аспекті» доповіла аспірант кафедри патологічної анатомії і судової медицини Молокова І.О., учасник Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020р. зі спеціальності «клінічна медицина» (англійською мовою).
Поява стійких до антибактеріальних препаратів мультирезистентних штамів є проблемою глобального значення. Незважаючи на те, що антибіотики - високоефективні препарати, терапія ними завжди є компромісом між бажаною дією та ефективністю. У доповіді лікаря-інтерна, переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2019р. зі спеціальності «клінічна медицина» (англійською мовою) було висвітлено новітні підходи до лікування пієлонефриту із позицій запобігання розвитку стійкості мікроорганізмів до лікарських засобів.
Доповіді запрошених колег викликали значний інтерес та низку запитань аудиторії. Найбільш активними учасниками дискусії були студенти: Коврига О.. Сугаренко Є., Бовіна А., Ткачук Ю.
Цікавою була й підготована гуртківцями, студентами V курсу медичного факультету Бабінською О.С. та Безгиновою Є.В. доповідь на тему: «Випадок резистентного перебігу гранульоматозу з поліангіїтом з переважним ураженням лицьовогу відділу черепа і вдалої вагітності на фоні лікування біоагентами». Робота була представлена у вигляді постерної доповіді на науковій конференції 14-15 вересня «Dnipro Profi 2021: Мультимодальний підхід до профілактики, моніторингу та терапії професійних захворювань». Керівник: професор Курята О.В.
Відвідуючи науковий гурток кафедри, студенти отримують можливість вдосконалити свої теоретичні знання та практичні навички в області внутрішньої медицини, опанувати новітні методи діагностики і лікування, провести з викладачами розбір складних клінічних випадків. Вони можуть дізнатися про актуальні напрями наукових досліджень, брати участь в науковій роботі кафедри та отримати свої перші публікації.
Сьогодні на кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії клінічнні ординатори презентували доповідь, присвячену вродженим вадам серця.
26-29.10.2021 року у м. Київ проходив VIII Національний конгрес ревматологів України з міжнародною участю. Асистент кафедри Віктор Семенов прийняв участь з усною доповіддю від колективу авторів О. Курята, Т. Лисунець, В. Семенов під назвою "Особливі форми ураження нервової системи при системних захворюваннях сполучної тканини: мультидисциплінарна проблема"
Сумісне засідання студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та кафедри гуманітарних наук Дніпровського державного медичного університету.
На даний час у вищій медичній школі стоїть питання розробки оптимальних способів навчання, які гарантують формування у студентів більш глибоких знань, що дозволять їм якісно виконувати професійну діяльність лікаря.
20 жовтня 2021р. (в онлайн режимі) вперше відбулося сумісне засідання студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та кафедри гуманітарних наук Дніпровського державного медичного університету.
У конференції взяли участь 45 студентів медичного факультету різних курсів.
Для заняття була обрана актуальна тема: "Бioетичнi та моральні аспекти спілкування з паліативними пацієнтами".
Розпочала конференцію відповідальна за роботу СНГ, доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ Караванська І.Л.: починаючи з другої половини 20-го століття, створення та розвиток служби паліативної і хоспісної допомоги (ПХД) населенню стає однією з важливих медико-соціальних та гуманітарних проблем урядів і суспільства у більшості розвинених країн світу. В Україні потреба у розвитку паліативної допомоги (ПД) зумовлена: постарінням населення; високим рівнем загальної смертності, та особливостями її структури з переважанням хвороб системи кровообігу та злоякісних новоутворень. За дослідженнями ВООЗ, близько 60% хворих в термінальній стадії потребують паліативної допомоги. Для України це близько 480 тис. пацієнтів. ПД в Україні потребують щороку близько 1,5 млн. осіб.
У 80-і роки XX століття в світовій медицині з'явився новий термін: паліативна медицина, паліативний догляд, паліативна допомога, паліативне лікування. У перекладі з латині слово «pallium» означає «покриття», «покрив». Тобто, мова йде про всебічну допомогу хворим, які страждають на прогресуючі захворювання на пізніх стадіях розвитку.
Паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на вроджені вади розвитку або прогресуючі захворювання, що не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, і супроводжуються вираженими больовими симптомами, тяжкими розладами життєдіяльності, потребують медичної допомоги, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя.
Надання ПД розпочинається від моменту постановки діагнозу невиліковного прогресуючого захворювання та обмеженого прогнозу життя і продовжується до закінчення життя особи. Основне завдання ПД: полегшити страждання пацієнтів, вирішити їх психологічні та соціальні проблеми.
У 2020 році вийшов наказ МОЗ № 1308 від 04.06.2020р. «Про удосконалення організації надання паліативної допомоги в Україні». В основу надання ПД покладено мультидисциплінарний підхід. З’явилася професія «лікар паліативної медицини», однак відповідної спеціальності ще немає. Сучасна паліативна медицина вимагає наявності висококваліфікованих лікарських і сестринських кадрів, що володіють знаннями в галузі клінічної медицини, фармакології, онкології і психотерапії, а так само володіють навичками міжлюдського спілкування. Узагалі в багатьох країнах, аби стати лікарем паліативної медицини, потрібно вчитися за спеціальністю впродовж 2-2,5 років і мати щонайменше 5 років відповідного стажу (наприклад, у Великій Британії, Польщі).
У своїй доповіді викладач кафедри гуманітарних наук, к.іст.н. Нікітенко А.І. окреслила історичний контекст, у якому розвивалася ідея про необхідність паліативної допомоги, від часів пізньої Римської імперії до сьогодення. Вона зазначила, що у паліативі завжди брали участь не тільки лікарі, а й волонтери, представники релігійних організацій, друзі та родичі пацієнтів. У 1988 році для поширення ідеології паліативної допомоги була створена Європейська Асоціація паліативної догляду (ЕАРС). Нині ця організація об'єднує волонтерів, добровольців, усіх людей доброї волі, зусилля яких спрямовані на розробку підходів до паліативного лікування, соціальної роботи, культурних і антропологічних питань таких хворих. Також доповідач торкнулася основних проблем, які виникають у паліативних хворих у ході комунікації з рідними, приятелями, колегами, а також етичних принципів, якими мають керуватися люди, які спілкуються з невиліковними пацієнтами чи періодично з ними комунікують.
Старший викладач кафедри гуманітарних наук Кравченко В. Ю. запропонував до обговорення доповідь «Співвідношення між правдою і збереженням надії в паліативній медицині». У своєму виступі він звернув увагу на моральне зобов’язання лікарів поважати автономію і гідність паліативних пацієнтів та їхнє право на отримання достовірної інформації про стан свого здоров’я, що дозволить підвищити довіру і якість медичного обслуговування. У свою чергу, це надасть можливість пацієнтам контролювати своє життя і ухвалювати самостійні рішення, які відповідають їхнім інтересам та переконанням. У підсумку було наголошено на необхідності подальшого вивчення етичних принципів та моделей інформування паліативних пацієнтів про їхній діагноз та перебіг хвороби, бо ціннісні переконання та орієнтації лікаря завжди перебувають у конфлікті між необхідністю повідомити правду і страхом зруйнувати надію пацієнта на одужання.
В обговоренні питань відбулась конструктивна дискусія. За активну участь у цьому засіданні слід відзначити студентів: Бовіну Анастасію (5 курс, мед. ф-т), Бондаренко Анастасію (1 курс, мед. ф-т), Сугаренко Елізавету (5 курс, мед. ф-т).
Наприкінці конференції студенти різних курсів виказали подяку викладачам обох кафедр за можливість ознайомитись як з історичними так і сучасними аспектами паліативної допомоги.
Зазначене актуалізує питання підготовки кадрів, що реалізується удосконаленням навчальних програм та запропонованою системою професійного розвитку медичних працівників з питань паліативної та хоспісної допомоги.
Сьогодні на кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії клінічнні ординатори презентували доповідь, присвячену лікуванню фібриляції передсердь. Було висвітлено проблеми лікування згідно з європейськими рекомендаціями.
23-24 вересня 2021 року відбувся XIII Український гастроентерологічний тиждень у місті Київ, де професор кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ Філіппова Олександра Юріївна представила доповідь на тему "Абдомінальний больовий синдром у клінічній практиці" в рамках програми на секційному засіданні "Діагностика та лікування захворювань кишечника з позиції доказової медицини (ІІ)" Модератори: член-кор. НАМНУ проф. Фадєєнко Г.Д, проф. Ткач С.М.
Також, під час проведення XIII Українського гастроентерологічного тижня відбулося організаційне засідання VIII з'їзду ГО "Українська гастроентерологічна асоціація", на якому професор Філіппова О.Ю. була повторно обрана членом Правління ГО "Української гастроентерологічної асоціації".
Сьогодні, 27.08.2021 на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії клінічний ординатор Аli Ghouribil (Мароко) представив доповідь присвячену рекомендаціям Європейського товариства кардіологів по лікуванню пацієнтів з гострим коронарним синдромом та інфарктом міокарду зі стійкою елевацією ST.
21-24 вересня 2021 року відбувся ХХІІ Національний конгрес кардіологів України у місті Київ, де доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ Кушнір Ю.С. представила доповідь на тему «Фібриляція передсердь: біомаркери ураження головного мозку» (співавтори: професор ДДМУ Курята О.В., ст.наук.співр. Інститута біохімії ім.О.В. Палладіна Тихомиров А.О. ) в рамках програми на секційному засіданні «Фундаментальна та кардіологія та регенеративна медицина» (модератори: акад.. НАМНУ, проф.. В.М. Коваленко, проф. Т.В. Талаєва).
21 вересня 2021р. відбулося засідання Придніпровської асоціації лікарів-інтерністів. В рамках програми підготовки з клінічної ординатури за фахом "Внутрішні хвороби", клінічні ординатори кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДДМУ під керівництвом доц. Є.Фролової прослухали доповіді провідних спеціалістів ДДМУ (проф. О.Курята, експерт ДОЗ ДОДА за напрямком "Ревматологія" Т.Лисунец, проф. О.Філіппова, доц. Т.Юдіна). Науковий семінар був присвячений аспектам діагностики та лікування захворювань опорно-рухового апарату.
Вітаємо асистента кафедри Семенова Віктора Вікторовича із здобуттям наукового ступеню доктора філософії в галузі медицини. Бажаємо успіхів і натхнення у подальшій роботі!
Конференція "Актуальні питання внутрішньої медицини"
Щорічно травнева міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини» створює можливості обміну досвідом з провідними фахівцями-науковцями з різних країн Європи. В цьому році відкрити свій досвід та обговорити реальні клінічні ситуації в медицині долучилися професор Маттіас Льор з Каролінського університету міста Стокгольм (Швеція), професор Олів’е Брюер з університету міста Льєж (Бельгія), доктор Віанда С. Стел з університету Амстердаму (Нідерланди) та доктор Вікторія Нкуну з університету Альберта міста Едмонтон Альберта (Канада). Ми продовжуємо формувати можливості професійного вдосконалення для медичних фахівців нашої країни та долучаємо до нашого товариства фахівців з інших країн.
Он-лайн конференція транслювалася на Україну, Казахстан та Республіку Молдову, за час проведення було зафіксовано 8256 підключень, одночасно працювало разом з доповідачами 465 медичних фахівців, загальна кількість годин участі в он-лайн конференції склала 5820 годин, що забезпечило можливість передати свій власний досвід фахівцям з України, Бельгії, Швеції, Нідерландів, Канади. Наукові фахівці з України представляли дванадцять вищих медичних навчальних закладів та медичних установ м. Дніпра, м. Києва, м. Харкова, м. Львова, м. Одеси, м. Запоріжжя, м. Івано-Франківська, м. Тернополя, м. Кривого Рогу.
Найбільшою актуальною проблемою, яка вже другий рік поспіль змінює правила гри в різних галузях медицини, залишається коронавірусна хвороба (СOVID-19). Відкривала конференцію доповідь Тетяни Олексіївни Перцевої, що була присвячена погляду лікаря-пульмонолога на ведення хворих на коронавірусну хворобу у гострому та постморбідному періодах. Актуальні питання алергології та ведення пацієнтів в умовах пандемії COVID-19 були розглянуті у доповіді Євгенії Михайлівни Дитятковської. Проблемні питання пульмонології, що пов’язані з коронавірусною хворобою (СOVID-19) обговорювалися у доповідях Людмили Іванівни Конопкіної, Кірєєвої Тетяни Володимирівни та ін. Професор Олів’е Брюер з університету міста Льєж присвятив доповідь актуальним питанням лікування остеоартриту з акцентом на симптоматичні препарати повільної дії. Професор Маттіас Льор з Каролінського університету представив клінічний випадок лікування екзокринної недостатності підшлункової залози у пацієнтів з хронічним панкреатитом. Актуальні питання гастроентерології в своїх доповідях обговорювали Юрій Миронович Степанов, Олександра Юріївна Філіппова. У секції «Замісна терапія при хронічній нирковій недостатності» були представлені роботи наших іноземних колег доктора Віанди С. Стел з університету Амстердаму та доктора Вікторії Нкуну з університету Альберта, а також представлена доповідь Ольги Віталіївни Галущак, що стосувалась надання медичної допомоги при хронічній нирковій недостатності на Дніпропетровщині. Доповіді за кардіологічною проблематикою представили Олександр Вікторович Курята, Олексій Олександрович Ханюков та ін.
Співпрацювати разом, створювати можливості та передавати свій власний клінічний досвід – це прагнення об’єднує всіх фахівців в галузі медицини, що стають спікерами нашої конференції та формують актуальні питання внутрішньої медицини, передають свій багаторічний досвід, безупинно рухаючись вперед.
Сумісне засідання студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії з іноземними клінічними ординаторами (лікарями післядипломної освіти).
На даний час у вищій медичній школі стоїть питання розробки оптимальних способів навчання, які гарантують формування у студентів більш глибоких знань, що дозволять їм якісно виконувати професійну діяльність лікаря широкого профілю. 05 листопада 2020р. відбулося сумісне засідання студентського наукового гуртка кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ «Дніпропетровська медична академія» МОЗ України з іноземними клінічними ординаторами, що проходять навчання на кафедрі. У події взяли участь 20 студентів 5-6 курсів І, ІІ медичного та І міжнародного факультету, 5 іноземних клінічних ординаторів. Для заняття була обрана актуальна тема – «Системні васкуліти», що зумовлено складністю їхньої ранньої діагностики та лікування, впливом на працездатність. Хвороби часто мають атиповий перебіг, що спричиняє помилкові діагнози та значну кількість ускладнень.
Лікар Фетхі Сафаа (із Марокко) підготувала і доповіла англійською мовою клінічний випадок виникнення гострого пошкодження нирок у пацієнта з системним васкулітом (гранулематозним поліангіїтом). Заняття проводила відповідальна за роботу СНГ, доцент кафедри Караванська І.Л., яка доповіла про сучасні методи діагностики, диференційної діагностики та лікування системних васкулітів. В обговоренні питань відбулась конструктивна дискусія. За активну участь у цьому засіданні слід відзначити студентів: Сізенко Евгенія (5 курс, І мед. ф-т), Шевченко Олену (5 курс, І мед. ф-т), Гарібову Теллі (5 курс, І мед. ф-т), Петренко Анастасію (6 курс, І мед. ф-т).
Такий варіант освіти є перспективним, особливо в умовах дистанційного навчання. Сприяє ефективному засвоєнню великого обсягу навчальної інформації, активізує самостійну діяльність. Для зацікавлення студентів і підвищення ефективності роботи обираємо разом із членами гуртка актуальні теми для розбору на засіданнях.
Для лікарів післядипломної освіти залучення до сумісних наукових конференцій та підготовка доповідей дозволяє підвищити рівень медичної освіти.
Cумісне засідання ГО «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів» та спілкі ревматологів Дніпропетровської області
4 листопада відбулось сумісне засідання ГО «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів» та спілкі ревматологів Дніпропетровської області. Обговорювались як питання ревматології, так і актуальні на сьогодні проблеми ведення коморбідних хворих в умовах пандемії COVID-19.
Останнім часом спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості випадків захворювання на коронавірусну хворобу, особливо з середньо тяжким, тяжким та вкрай тяжким перебігом захворювання. Наявність у хворих коморбідної патології обумовлює зростання кількості ускладнень коронавірусної хвороби та збільшує показники летальності серед цієї категорії хворих. Проблематикою ведення цих хворих, і не тільки теоретично, а і практично (проведення обходів, консультацій), займається професорсько-викладацький склад кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії сумісно з лікарями КП «Обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова «ДОР». Саме завдяки цьому під час цього онлайн семінару науковці та практикуючі лікарі змогли поділитись таким вкрай важливим на сьогодні досвідом ведення хворих. Звичайно не обийшлось без обговорення сучасних настанов та рекомендацій. З доповідями виступили зав. відділенням ревматології КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова «ДОР», експерт ДОЗ ДОДА за напрямом «Ревматологія», Заслужений лікар України України Т.К. Лисунець, зав. відділенням неврології №1 КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова «ДОР» В.І. Пашковський, зав. кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії, професор О.В. Курята, професор кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії О.Ю. Філіппова, доцент кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії та аспірант кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії, В.В. Семенов.
Шановні студенти! Уважаемые студенты! Dear students!
Запрошуємо вас прийняти участь у онлайн засіданні студентського наукового товариства на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії. Зустріч відбудеться 05 листопада 2020 року з 15.00 до 17.00.
Посилання: https://meet.google.com/vfj-pmzo-jtk
Приглашаем вас принять участие в онлайн заседании студенческого научного общества на кафедре внутренней медицины 2 и фтизиатрии. Встреча состоится 05 ноября 2020 года с 15.00 до 17.00.
Ссылка: https://meet.google.com/vfj-pmzo-jtk
We invite you to take part in the online meeting of the student scientific society at the Department of Internal Medicine 2 and Phthisiology. The meeting will take place on November 5, 2020 from 15.00 to 17.00.
Link: https://meet.google.com/vfj-pmzo-jtk
Сумісна робота співробітників кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії з лікарями Covid-19 центру КП «Обласна лікарня ім. І.І. Мечникова «ДОР»
Останнім часом спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості випадків захворювання на коронавірусну хворобу, особливо з середньо тяжким, тяжким та вкрай тяжким перебігом захворювання. Наявність у хворих коморбідної патології (ІХС, АГ, ХХН, ЦД, ХОЗЛ, захворювання печінки, онкологічні захворювання) та вік пацієнта ≥ 65 років обумовлює зростання кількості ускладнень коронавірусної хвороби та збільшує показники летальності серед цієї категорії хворих. Впродовж жовтня 2020р. співробітники кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії активно консультують хворих з коронавірусною хворобою, які проходять лікування в умовах терапевтичних відділень Covid-19 центру КП «Обласна лікарня ім. І.І. Мечникова «ДОР», допомагаючи визначити найбільш ефективну тактику лікування хворих з урахуванням супутніх захворювань. Результатом плідної співпраці з заступником медичного директора з лікувальної роботи КП «Обласна лікарня ім. І.І. Мечникова «ДОР» О.О. Гаввою, заступником медичного директора з акушерсько-гінекологічної допомоги (завідувач Covid-19 центром) І.В. Кітовою, зав. кафедривнутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, професором О.В. Курятою, доцентом Є.О. Фроловою та завідувачами відділень клініки внутрішніх хвороб стали розробка та впровадження у роботу відділень Covid-19 центру: «Рекомендації щодо надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (covid-19) хворим з коморбідною патологією (у відповідності до Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 02 квітня 2020 №762 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 17 вересня 2020 року № 2116)»; «Рекомендації щодо надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (covid-19) хворим з помірним та середнім ступенем при відсутності клінічних ознак пневмонії» та «Доповнення до рекомендацій щодо надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (covid-19) хворим з коморбідною патологією».
На фото : заступник медичного директора з лікувальної роботи КП «Обласна лікарня ім. І.І. Мечникова «ДОР» О.О. Гавва, заступник медичного директора з акушерсько-гінекологічної допомоги (завідувач Covid-19 центром) І.В. Кітова, завідувач відділення патології вагітних Ю.Ф. Кравченко, зав. кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, професор О.В. Курята, доцент Є.О. Фролова обговорюють лікувальну тактику веденняпацієнта Covid-19 центру.
Доповіді клінічних ординаторів
Незважаючи на пандемію у світі та високу захворюваність в Дніпрі педагогічний процес на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії не зупиняється ні на хвилину. Іноземні клінічні ординатори, які проходять навчання на нашій кафедрі, кожний тиждень готують презентації на актуальні теми. На цей раз Шеріфі Усама підготував доповідь за темою «Стеноз аортального клапану», яка ґрунтувалась не тільки на міжнародних рекомендаціях, а на власному клінічному досвіді, який був отриманий при веденні пацієнтів в ПІТ Кардіології КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечнікова «ДОР» (заняття проводила асистент кафедри,
к.м.н. Демкова Наталія Ігорівна)
Сумісне засідання лікарів клініки внутрішніх хвороб КП «Обласна лікарня ім.І.І. Мечникова «ДОР» та кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії
7 жовтня відбулась лікарська нарада в клініці внутрішніх хвороб КП «Обласна лікарня ім.І.І. Мечникова «ДОР». Завідувач кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ «ДМА», професор Олександр Вікторович Курята презентував лікарям та співробітникам кафедри оновлений протокол надання допомоги хворим з COVID-19. Жваву дискусію викликала проблема коморбідності у хворих, які лікуються від коронавірусної хвороби. Результатом обговорення цього актуального питання стали «Рекомендації щодо надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (covid-19) хворим з коморбідною патологією» (у відповідності до Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 02 квітня 2020 №762 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 17 вересня 2020 року № 2116), які були сумісно розроблені заступником директора з медичної роботи КП «Обласна лікарня ім.І.І. Мечникова «ДОР» О.О. Гаввою, зав. кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, професором О. В. Курятою, доцентом кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, к.мед.н. Є.О.Фроловою та завідувачами відділень клініки внутрішніх хвороб.
Доповіді клінічних ординаторів
Науковий та педагогічний процеси не зупиняються ні на мить навіть в період пандемії. Традиційні доповіді клінічних ординаторів, які навчаються на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, розпочав Окойе Ікенна Чуквуемека (Нігерія). Доповідь стосувалась актуального питання діагностики та лікування фібриляції передсердь, обговорювались останні рекомендації Європейського кардіологічного товариства.
The scientific and pedagogical processes do not stop for a moment, even during pandemic. Traditional reports of clinical residents studying at the Department of Internal Medicine 2 and Phthisiology, started Okoye Ikenna (Nigeria). The report concern diagnosis and treatment of atrial fibrillation, the latest recommendations of the European Society of Cardiology were discussed.
Міжнародна співпраця в умовах пандемії COVID-19
15 червня відбулась онлайн конференція між кафедрою медичної інформатики Амстердамського університету та кафедрою внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України". У конференції прийняли участь з епідеміологи Vianda Stel, Jizzo Bosdriesz R., проф. Курята О.В. та Семенов В.В. Під час конференції було обговорено сумісні наукові праці та розглянуто можливості подальшої співпраці між університетами.
Завершення учбового року 2019-2020 в умовах дистанційного навчання на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії
В умовах дистанційного навчання, у зв’язку з введенням в Україні карантинних обмежень, завершується учбовий рік 2019/2020рр. В он-лайн режимі (на базі платформи Zoom) 10.06.2020р. співробітниками кафедри було проведено засідання кафедри (головуючі засідання: завідувач кафедри професор О.В. Курята та відповідальна за учбовий процес на кафедрі професор О.Ю. Філіппова). В рамках засідання обговорили питання щодо поточної успішності студентів різних факультетів, які проходили навчання на кафедрі впродовж цього року. Професор О.Ю. Філіппова доповіла щодо необхідності модернізації та оптимізації методичних розробок практичних і семінарських занять у відповідності до змін у новому тематичному плані на 2020/2021 учбовий рік по «Внутрішній медицині» і «ВПТ». Проведений розподіл лекційного матеріалу та методичних рекомендацій на новий 2020/2021 учбовий рік. В обговоренні прийняли участь більшість викладачів кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, зміни у новому тематичному плані на 2020/2021 рік затверджені.
Всі співробітники кафедри продовжують підвищувати свій професійний рівень за рахунок участі в онлайн-конференціях, вебінарах та міжнародних конгресах.
Крім забезпечення навчального процесу на кафедрі виконуються інші види робіт. Лікувально-діагностичну роботу на базі КП «ДОКЛ ім. І.І. Мечникова» ДОР» виконують проф. О.В. Курята, проф. О.Ю. Філіппова, доц. Ю.С Кушнір, доц. Є.О. Фролова, ас. М.М. Гречаник та інші співробітники кафедри. Проводиться консультування хворих терапевтичного профілю, участь в консиліумах та он-лайн консультації з лікарями лікарні і хворими.
Напередодні щорічного свята на честь медичних працівників висловлюємо подяку усім співробітникам кафедри, медичної академії та лікарям! Низький уклін вам за вашу невтомну працю, щире і відкрите серце. Завдяки вашій турботі та професійним якостям у людей з’являється надія й віра на одужання. Нехай кожен день дарує посмішки вдячності пацієнтів, приємні сюрпризи, радісні новини та сили для подальшої роботи, вдосконалення і втілення планів і мрій. З професійним святом вас!
ERA-EDTA 2020
6-9 червня 2020 року відбувся конгрес Європейського товариства нефрологів ERA-EDTA 2020 Congress Fully Virtual у дистанційному форматі. У конгресі прийняли участь доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Фролова Є.О. та аспірант кафедри Семенов В.В. Семенов В.В. отримав грант на участь у конгресі за тези "Total cholesterol excess doesn’t affect coronary artery calcification independently of renal function". Вітаємо учасників конференції!
Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання внутрішньої медицини»
20-21 травня 2020 року пройшла чергова щорічна, конференція, яка присвячена актуальним питанням внутрішньої медицини. В цьому році ми прийняли виклик і змінили підхід, що було обумовлено поширенням пандемії COVID 19. Формат онлайн-зустрічі дозволив розширити нашу аудиторію. За два дні плідної роботи конференції за час трансляції будо зареєстровано понад 23 000 включень, одночасно з нами постійно працювали близько 1100 осіб. До нашої конференції долучилися понад чотири тисячі спеціалістів у галузі внутрішньої медицини з чотирьох країн. Ми мали можливість трансляції нашої конференції разом з Україною на Білорусь, Казахстан та Республіку Молдова. Ми завжди залучали наших іноземних колег до роботи нашої конференції, зокрема, з Франції, Литви, Швеції, Польщі. В цьому році до нас приєдналися наші колеги з Бельгії, Республік Білорусь та Молдови.
У організації конференції приймали активну участь співробітники кафедри: професор Курята О.В., професор Філіппова О.Ю., доцент Кушнір Ю.С., асистенти Гарміш І.П. та Штепа О.О. З устними доповідями виступили професор Курята О.В., професор Філіппова О.Ю., доцент Кушнір Ю.С., доцент Фролова Є.О., доцент Карапетян К.Г., доцент Караванська І.Л., старший науковий співробітник Лисунець Т.К., аспірант Семенов В.В. В рамках конференції було проведено конкурс молодих вчених за кращу стендову доповідь присвячену пам’яті професора Віктора Миколайовича Дзяка. Щиро вітаємо з перемогою асистента кафедри Гарміш Ірину Петрівну. В цьому році наше товариство вже підвело підсумки конкурсу на отримання гранту пам’яті академіка Георгія Вікторовича Дзяка для молодих дослідників і ми мали змогу привітати з перемогою асистента кафедри Сіренко Оксану Юріївну.
Робота конференції цього року була спрямована на спільну співпрацю заради життя наших пацієнтів. Запорука нашого успіху – це безупинний рух вперед до підвищення своїх кваліфікаційних можливостей, наполеглива та натхненна робота, що сприяє самовдосконаленню та стає запорукою збереження життя кожного окремого пацієнта.
Досвід роботи в умовах карантину
На кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії в умовах карантину виконуються всі види робіт згідно із планом. Співробітники кафедри активно проводять дистанційне навчання студентів та навчально-методичну дистанційну роботу викладацького складу. Кафедра проводить навчальний процесс у дистанційному режимі для студентів V курсу медичних факультетів з дисциплини «Внутрішні хвороби (модуль 2)», студентів VІ курсу з дисциплини «Фтизіатрія» та заняття з іноземними клінічними ординаторами. На сайті кафедри, в залежності від мови навчання, представлені матеріали для дистанційного навчання в умовах карантину з інструкцією: лекційний матеріал, методичні розробки практичних занять з рекомендованою літературою та посиланнями на електронні джерела інформації, постійно оновлюється уся необхідна інформація. Для оцінювання знань та умінь студентів на сайті представлені завдання до кожної теми календарно-тематичного плану, що складаються з ситуаційних задач, рішення яких передбачає встановлення попереднього діагнозу, оцінювання результатів додаткових обстежень, призначення лікування, профілактики та визначення прогнозу у кожному випадку, відповіді на тестові завдання та обов’язкове написання рецептів ліків, які відповідають темі практичного заняття. Спілкування зі студентами відбувається за допомогою електронного листування. Кожен студент щодня має надсилати виконанні завдання на вказані електронні адреси кафедри в залежності від мови навчання. Обговорення результатів та оцінка роботи здійснюється особисто викладачем шляхом відсилання студентам рекомендацій щодо опрацювання помилок або під час телефоної розмови зі старостами десятків або використовуючи комунікації через месенджери. 24.04.20 викладачами кафедри (доцент Фролова Євгенія Олександрівна та асистент Митрохіна Ольга Сергіївна) були впроваджені в дистанційну роботу кафедри нові технології дистанційної освіти – онлайн-конференція на базі програми zoom. Заняття були проведені з іноземними студентами І-го медичного факультету 401 групи. Такий додатковий вид проведення занять дуже сподобався як студентам, так і викладачам. У подальшій роботи співробітники кафедри планують розширити можливості проведення дистанційних занять, з регулярним використанням програми zoom і проведенням онлайн-конференцій.
На кафедрі також проходять навчання іноземні клінічні ординатори (Республіка Конго, Королівство Марокко, Федеративна Республіка Сомалі, Федеративна Республіка Нігерія), які виконують завдання з теоретичних питань – написання обзорів, рефератів з запропонованих тем, згідно індивідуального плану навчання, підготовка презентацій та розв’язання клінічних завдань.
Всі співробітники кафедри підвищують свій професійний рівень за рахунок участі в онлайн-конференціях та вебінарах.
Конкурс на отримання гранту пам’яті
академіка Георгія Вікторовича Дзяка
для молодих дослідників
Вітаємо переможців конкурсу на отримання гранту пам’яті академіка Георгія Вікторовича Дзяка для молодих дослідників з метою проведення наукової роботи в області клінічної, спортивної та профілактичної внутрішньої медицини аспіранта кафедри внутрішньої медицини 1 Бабенко Аліну Олександрівну та асистента кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Сіренко Оксану Юріївну. Вітаємо вас із заслуженою перемогою в конкурсі! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, завжди рухатися вперед, підкорювати будь-які вершини. Нехай на шляху до успіху вам завжди світить щаслива зірка!
Конкурс студентських наукових робіт англійською мовою
14.04.2020р. відбулась підсумкова науково-практична конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт англійською мовою зі спеціальності: клінічна медицина. У зв’язку з пандемією COVID-19 вперше ітоговий другий тур було проведено у вигляді відеоконференції. Дві студентки 6 курсу І медичного факультету : Молокова І. та Рицька А. (керівники - завідувач кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії, професор О.В. Курята та доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії І.Л. Караванська) отримали за результатами попередньої оцінки можливість прийняти участь в ітоговому турі.
Сумісна внутрішньолікарняна конференція
Немає сумніву, що питання хвороб сечовидільної системи мають велике соціально-економічне і загальномедичне значення, в першу чергу, через те, що ця вкрай розповсюджена в Україні патологія призводить до інвалідизації хворих молодого, працездатного віку.
12 березня на сумісній нараді кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та лікарів клініки внутрішніх хвороб КП «Обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова»ДОР» з доповіддю виступила доцент Євгенія Олександрівна Фролова. Були обговорені питання показань та протипоказань до біопсії нирки, та стан проблеми у нашій країні. Враховуючи актуальність проблеми та кількість пацієнтів, які дійсно потребують проведення цього метода дослідження, доповідь викликала значний інтерес та бурхливу дискусію.
Європейський грант товариства нефрологів на стажування в Амстердамському університеті
Вітаємо асистента кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Семенова Віктора Вікторовича з отриманням гранту Європейського товариства нефрологів на стажування в Амстердамському університеті! Стажування протягом 1 місяця проходило на базі відділення медичної інформатики під керівництвом Jizzo Bosdriesz, PhD та професора Kitty J. Jager, MD, PhD.
Доповіді клінічних ординаторів
27 лютого клінічні ординатори кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Cherifi Oussama та Mankessi Nlevo Laurene представили клінічний випадок гострого інфекційного міокардиту та позагоспітальної пневмонії. Надзвичайно важлива тема на сьогоднішній день викликала бурхливу дискусію та неабияку зацікавленість усіх присутніх.
Внутрішньовузівська студентська олімпіада з терапії (внутрішньої медицини)
(І тур Всеукраїнської олімпіади)
20 та 26 лютого 2020р.на базі кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» була проведена внутрішньовузівська студентська олімпіада з дисципліни «Внутрішня медицина», це І етап Всеукраїнської олімпіади. 60 студентів І, ІІ медичного, а також І міжнародного факультетів IV-VI курсів приймали участь в проведенні цього заходу. Програма олімпіади складалась з кількох різнопланових конкурсних етапів, що мали на меті виявити найкращі здібності до клінічного мислення, розкрити теоретичні та практичні знання у такому багатогранному напрямку, як терапія.
Першим етапом олімпіади було тестування. Для цього були відібрані найбільш цікаві та оригінальні задачі. 16 студентів, які набрали найбільшу кількість балів, були запрошені до участі в наступному турі.
Другий етап проходив у відділеннях терапевтичного профілю КЗ «Дніпропетровська ОКЛ ім.І.І.Мечнікова». Завданням кожного учасника було провести курацію пацієнта, продемонструвати спостережливість та вміння спілкуватись з хворими.
Третій етап став перевіркою на швидкість, кмітливість та засередженість. Саме він став найбільш емоційно яскравим, сповненим бурхливої конкуренції та цікавих відповідів. Для нього були підготовлені спеціальні завдання з фотопрезентаціями, та даними додаткових методів дослідження. Необхідно було швидко орієнтуватися в клінічних проявах хвороб та вміти аналізувати результати лабораторних та інструментальних досліджень.
Варто зауважити, що також проводився бліц-конкурс для глядачів. Аудиторія активно приймала участь у змаганні, проявив зацікавленість в даному заході. Найбільшу кількість правильних відповідей надав студент Репп Роман (I мед.,V курс).
Учасники олімпіади продемонстрували всі свої здібності, знання та жагу до перемоги. Оцінювали відповіді учасників олімпіади члени журі: завідувач кафедрою внутрішньої медицини 1, професор Конопкіна Л.І.(голова журі); доцент Сапожніченко Л.В.(кафедра внутрішньої медицини 3); асистент Новоженіна Л.І. (кафедра пропедевтики внутрішньої медицини); професор Філіппова О.Ю. (кафедра внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії). Проводила конкурси – доцент Караванська І.Л., та асистент Митрохіна О.С. (кафедра внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії).
Після остаточного підрахунку балів були отримані наступні результати: I місце зайняла студентка Ткачук Наталія (I мед.,VІ курс), ІІ місце отримала – Ачкуріна Марія (I мед.,VІ курс), ІІІ місце – Кощур Назарій (I мед.,VІ курс) та Бондаренко Лілія (I мед.,V курс). Окремо була нагороджена студентка Ткачук Наталія, яка набрала найбільшу кількість балів у І (тестовому) турі олімпіади, та Молокова Ірина (I мед.,VІ курс), яка стала переможцем у ІІ турі (ліпший студент у пропедевтичних навичках).
Студенти, що зайняли призові місця отримали дипломи та пам’ятні подарунки, а переможець – премію від Дніпровської асоціації лікарів інтерністів, присвячену пам᾽яті професора І.І.Крижанівської.
Окремо хотілося відзначити участь в олімпіаді 15 іноземних студентів І міжнародного факультету, та отримання високих балів наступними студентами: Хан Денісом, Абджамаб Мосабом, та Альдахдоор Анхар.
Колегія журі побажала студентам наснаги та впевненості у собі, успіхів у навчанні та надію побачити ще більше учасників у наступному учбовому році. Переможцям нашої внутрішньовузівської олімпіади надається можливість представляти академію на Всеукраїнській олімпіаді з терапії, яка відбудеться на базі нашої Дніпропетровської медичної академії, познайомитися зі студентами та викладачами інших ВУЗів. Будемо вболівати за них та чекати на перемогу!
Конференція Respiratory Failure and Mechanical Ventilation
З 13 по 15 лютого 2020 року в Берліні в рамках Europian Respiratory Society пройшла конференція «Respiratory Failure and Mechanical Ventilation». Основні питання включали в себе гостру та хронічну дихальну недостатність у дорослих та проблематику питань дихальної недостатності у педіатричній практиці. На конференції розглядалися питання інвазивної та неінвазивної вентиляції легень, а також питання якості життя хворих в період відновлення після довготривалого періоду лікування у відділенні інтенсивної терапії. У роботі конференції прийняла участь асистент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії к.мед.н. О.О. Штепа. Було представлено дві роботи за тематикою формування хронічної дихальної недостатності у хворих з термінальною стадією хронічної хвороби нирок, що знаходяться на замісній терапії та дихальної недостатності у хворих на негоспітальну пневмонію. Робоча програма включала в себе майстер класи провідних науковців в галузі респіраторної медицини, інтерактивний навчальний контент та наукові сесії, що представляли особливий інтерес для пульмонологів, педіатрів та фахівців інтенсивної терапії.
І тур внутрішньовузівської олімпіади з терапії
20 лютого на базі кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії відбувся І тур внутрішньовузівської олімпіади з терапії для студентів IV-VI курсів. Більше 60 вітчизняних та іноземних студентів (І, ІІ медичних та І міжнародного факультетів) прийняли участь у тестовому етапі олімпіади. Вітаємо переможців та запрошуємо їх на ІІ тур олімпіади 26 лютого 2020 року о 8.30. Місце проведення: кафедра внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії (терапевтичний корпус КЗ «ОКЛ ім.І.І. Мечникова»)
Переможці тестового етапу:
V курс
Галущенко Карина Видимівна І медичний факультет
Старостенко Ксенія Дмитрівна І медичний факультет
Бондаренко Лілія Анатоліївна І медичний факультет
VI курс
Ткачук Наталія Мирославівна І медичний факультет
Занько (Акгуріна) Марія Миколаївна І медичний факультет
Чорноморець Ганна Володимирівна І медичний факультет
Кощук Назарій Васильович І медичний факультет
Савицька Євгенія Олександрівна І медичний факультет
Хан Денис Владиславович І міжнародний факультет
Абджамаб Мосаб І міжнародний факультет
Альдахдоор Анхар І міжнародний факультет
Деркач Генадій Анатолійович І медичний факультет
Молокова Ірина Олександрівна І медичний факультет
Третьякова Марія Юріївна І медичний факультет
Доповіді клінічних ординаторів
Вже традиційно на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії іноземні клінічні ординатори готують презентації з актуальних питань в медицині. Шостого лютого доповідав клінічний ординатор Ахмед Фарах з Сомалі. Всі присутні приймали активну участь в обговоренні теми та висловили вдячність за актуальність піднятої тематики.
Запрошуємо вас прийняти участь в міжнародній науково-практичній конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ», яка відбудеться 20-21 травня 2020 року за адресою: Україна, м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4/26 (культурно-діловий центр «Менора»)
Вже традиційно в роботі нашої конференції крім висококваліфікованих українських вчених приймуть участь провідні науковці в галузі медицини зі світовим ім’ям: професор Оливье Брюер з Бельгії, який є провідним автором рекомендацій з лікування остеоартриту колінного суглоба ESCEO, професор Аудрюс Айдетис з Литви, який працює в напрямку інтервенційної кардіології, nта члени Скандинавського товариства атеросклерозу, професор Борге Г. Нордестгаард і професор Анне Тубейерг Хенсен з Данії та професор Паоло Паріні з Швеції, які входять до складу авторів рекомендацій з лікування дисліпідемій Європейського товариства атеросклерозу 2019 року і рекомендацій Європейського товариства атеросклерозу з лікування сімейної гіперхолестеринемії.
On-line реєстрація для участі у конференції "Актуальні питання внутрішньої медицини" необхідно перейти за посиланням: http://armed.org.ua/terapiya2020/
Запрошуємо студентів 4-6 курсів для участі у тестовому турі внутрішньовузівського етапу Всеукраїнської олімпіади з внутрішньої медицини (терапія), який відбудеться в лекційній аудиторії терапевтичного корпусу КЗ «Обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» (2 поверх) 20 лютого о 15.30.
Приглашаем студентов 4-6 курсов принять участие в тестовом туре внутривузовского этапа Всеукраинской олимпиады по внутренней медицины (терапия), который состоится в лекционной аудитории терапевтического корпуса КЗ «Областная клиническая больница им. И.И. Мечникова» (2 этаж) 20 февраля в 15.30.
Майстер-клас зі створення витинанок
27.12 на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії відбувся майстер-клас зі створення витинанок. Майстер-клас проводила доцент іноземної філології та мистетствознавства Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, члена Національної спілки майстрів народного мистетства України Ю.В. Датченко. Студенти мали можливість власноруч виготовити візерунки за класичними зразками.
Мистетські традиції України
Напередодні свята Великого Різдва студенти 5 курсу та клінічні ординатори кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії мали можливсть прослухати лекцію доцента факультету української та іноземної філології та мистетствознавства Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, члена Національної спілки майстрів народного мистетства України Ю.В. Датченко за темою: Мистетські традиції України, з викладенням цікавих історичних даних щодо створення варіацій народних витинанок та їх тлумачення. Також на лекції було продемонстровано роботи майстрів України та можливості техніки витинання з ілюстративним матеріалом, що викликало неабиякий інтерес аудиторії.
Сумісне засідання СНГ
«Неможливо вирішити проблему
на тому ж рівні, на якому вона виникла.
Треба стати вище цієї проблеми,
піднявшись на наступний рівень»
Альберт Енштейн.
Неможна розглядати хворобу лише з однієї точки зору, завжди треба пам’ятати, що це величезний каскад змін, що охоплює весь організм, і ці зміни – не лише клінічні прояви, що ми можемо побачити у пацієнта, але й, в першу чергу, непомітні патологічні процеси на мікроскопічному рівні.
05.12.2019р. пройшло об`єднане засідання студентських гуртків кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії та кафедри патологічної анатомії і судової медицини на базі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова під керівництвом доцента кафедри внутрішньої медицини 2 та фтизіатрії Караванської І.Л., доцента кафедри патологічної анатомії і судової медицини Короленко Г.С.
Засідання було присвячене обговоренню ревматологічних захворювань аутоімунного генезу, про які студенти 3-го та 4-го курсу підготували докладні презентації, розглядаючи хвороби в першу чергу з боку патоморфологічних змін: «Ревматоїдний артрит та Системний червоний вовчак» (Миргородський А.А. І мед. ф-т, 4 курс.), та «Системна склеродермія» (Кольцова О.П., ІІ мед.ф-т., 3 курс та Физенко Є.С., І мед.ф-т, 4 курс.).
Студенти 3-6 курсів І та ІІ медичного факультету, що приймали участь у цьому заході, мали змогу співпрацювати у розгляді та дискусіях за темою зустрічі. Додатково наглядну фотопрезентацію за обраними темами представили студентки І мед. ф-ту, 5 курсу: Старостенко К.Д. та Петренко А. Окрім обговорення доповідей, студентам випала нагода провести опитування та огляд тематичного пацієнта. Завдяки цій роботі студенти мали змогу побачити не тільки класичні, а зовсім навпаки - незвичайні, клінічні прояви саме розглянутих хвороб. Засідання було дуже цікавим і завдяки відповідям та поясненням викладеного матеріалу викладачами кафедр.
Проведення об’єднаних засідань гуртків різних медичних напрямків надає чудову змогу студентам глибше та більш досконало вивчати патологічні процеси з різних боків, що допоможе краще зрозуміти, який шлях лікування слід обрати, щоб допомогти пацієнтові при захворюванні внутрішніх органів.
НАУКОВИЙ ГРАНТ ПАМ’ЯТІ АКАДЕМІКА Г.В. ДЗЯКА
ГО “Придніпровська асоціація лікарів інтерністів” проводить конкурс на отримання гранту пам’яті академіка Г.В. Дзяка для молодих дослідників з метою проведення наукової роботи або її фрагмента (що має закінчений характер) в області клінічної, спортивної та профілактичної внутрішньої медицини
Порядок присудження та умови отримання гранту
На отримання гранту може претендувати молодий дослідник у віці до 35 років (студент, аспірант, клінічний ординатор, лікар, викладач), який проводить наукове дослідження відповідно до затвердженої теми ДЗ “ДМА”.
Для отримання гранту подається конкурсна заявка за встановленою формою і рекомендація наукового керівника роботи.
Отримані результати оцінюються 3 експертами за встановленою методикою.
Результати оцінки розглядаються Правлінням ГО “Придніпровська асоціація лікарів інтерністів”, яке приймає рішення про присудження гранту.
Подача заявок проводиться в період з 1 грудня по 31 січня поточного навчального року. Рішення про присудження гранту оголошується на засіданні вченої ради ДЗ “ДМА” до 20 березня щорічно.
Перелік документів для заповнення додається. Документи та заповнені форми необхідно подати в наукову частину ДЗ “ДМА” (м. Дніпро, вул. Вернадського 9. Наукова частина. Контактний телефон: 31-22-57)
Спільна лікарська конференція кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та клініки внутрішніх хвороб Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова
"Рання діагностика ревматологічних заворювань", асистент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Семенов В.В. . У доповіді були висвітлені основні проблеми ранньої діагностики рематологічних захворювань в Україні і світі, а також представлені оновлення клінічних рекомендацій щодо діагностики системного червоного вовчаку, системної склеродермії та синдрому шегрена. Особлива увага була приділена імунологічним маркерам системних захворювань.
Науково-практична конференція «Ревматологічні хвороби – сучасні проблеми лікування та забезпечення моніторингу»
31.10-01.11.19 у м. Київ пройшла науково-практична конференція «Ревматологічні хвороби – сучасні проблеми лікування та забезпечення моніторингу», організованої ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д.Стражеска» та Асоціацією ревматологів України, у якій прийняли участь співробітники кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ «Дніпропетровської медичної академії МОЗУ». Усні доповіді представляли професор О.В.Курята, аспірант В.В.Семенов, в постерній сесії прийняли участь доцент кафедри Караванська І.Л. та студенти Рицька А.О. та Молокова І.О. У рамках конференції проходив конкурс молодих вчених, у якому аспірант В.В.Семенов посів друге місце. Вітаємо!
Спільна лікарська конференція кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та клініки внутрішніх хвороб Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова
30 жовтня 2019 року доцент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії Карапетян Карп Гургенович та завідувач відділення кардіології Чвора Дмитро Леонідович представили клінічний випадок рідкісного захворювання – правошлуночкової аритмогенної кардіоміопатії. Особливістю цього засідання було те, що крім додаткових методів дослідження, необхідних для встановлення цього діагнозу та ретроспективної доповіді про пацієнта, лікарі лікарні та професорсько-викладацький склад кафедри мали змогу поспілкуватись безпосередньо з хворим: забрати скарги, уточнити анамнестичні дані. Всі присутні приймали активну участь в обговоренні клінічного випадка та висловили вдячність та неабияку зацікавленість у новому підході до проведення традиційних зустрічей лікарів клініки внутрішніх хвороб Обласної клінічної лікарні ім. Мечникова та наукових співробітників ДМА
Доповіді клінічних ординаторів
Згідно доброї традиції клінічні ординатор, які проходять навчання на кафедрі внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії представляють доповіді на різноманітні тематики в галузі клінічна медицина. Цикл доповідей в цьому році розпочали: Ахмед Абді та Ахмед Фаррах
Конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШЬНОЇ МЕДИЦИНИ»
Вельмишановні колеги! Запрошуємо вас прийняти участь в міжнародній науково-практичній конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШЬНОЇ МЕДИЦИНИ», яка відбудеться 20-21 травня 2020 року за адресою: Україна, м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4/26 (культурно-діловий центр «Менора»)
Вже традиційно в роботі нашої конференції крім висококваліфікованих українських вчених приймуть участь провідні науковці в галузі медицини зі світовим ім’ям: професор Оливье Брюер з Бельгії, який є провідним автором рекомендацій з лікування остеоартриту колінного суглоба ESCEO, професор Аудрюс Айдетис з Литви, який працює в напрямку інтервенційної кардіології, nта члени Скандинавського товариства атеросклерозу, професор Борге Г. Нордестгаард і професор Анне Тубейерг Хенсен з Данії та професор Паоло Паріні з Швеції, які входять до складу авторів рекомендацій з лікування дисліпідемій Європейського товариства атеросклерозу 2019 року і рекомендацій Європейського товариства атеросклерозу з лікування сімейної гіперхолестеринемії.
Літня школа European Society of Hypertension (ESH)
14-20 вересня 2019 року у місті Brauron (Аттіка, Греція) відбулася щорічна Літня школа European Society of Hypertension (ESH). Основною метою даного заходу є поглиблення освітнього, інноваційного та комунікативного досвіду молодих вчених в галузі гіпертензіології. Зустріч пройшла успішно завдякизмістовним лекціям, інтерактивним дискусіям та клінічним take-home messages від провідних вчених Європи. Літня школа ESH висвітлювала ключові аспекти патофізіології, лікування артеріальної гіпертензії від фундаментальної науки до клінічної практики. Серед 66 молодих вчених із 37 країн у роботі ESH Summer School прийняла участь та виступила з постерною доповіддю асистент кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії к.мед.н. О.Ю.Сіренко